Rīta kafija ābeļdārzā, pašu audzētas zemenītes pusdienās un vakarā tāds klusums, ka var dzirdēt varžu kurkstēšanu dīķī. Vai tam līdzīgi ir arī tavi nomoda sapņi? Tad ir skaidrs – tu vēlies izbēgt no pilsētas (vismaz vasarā!), esi izslāpis pēc dabas un ilgojies pēc mājas laukos!

Vispirms – jāsaprot, kāds ir tavs mērķis

Lauku īpašums, māja un dārzs patiešām izklausās fantastiski, turklāt katram no mums ir vismaz pāris draugu, kuri jau ir pārvākušies uz laukiem un publicē sociālajos tīklos tik skaistas bildes ­– sapnis vasaras naktī! Tomēr… pirms pieņem lēmumu, vispirms saproti, kāds ir tavs mērķis – vai tev patiešām vajag māju laukos vai vienkārši ļoti, ļoti gribas?
 
Dzīve laukos nav tikai skaistas Instagram bildes, miers un atpūta. Tā nozīmē smagu darbu ikdienā, it sevišķi ja izvēlies pārvākties prom no pilsētas uz pastāvīgu dzīvi, nevis izmantot lauku mājas kā vasaras rezidenci. Bet arī šajā gadījumā ir jāizprot, vai vari atstāt māju nepieskatītu uz ilgu laiku vai varbūt ir iespējas nolīgt kādu, kurš māju pieskatīs.
 

 
Lēmums pieņemts – pērkam! Kur meklēt?

Kad izvērtēti visi “par” un “pret” un pieņemts lēmums iegādāties māju laukos, jāķeras pie, iespējams, sarežģītākā posma – reāla īpašuma meklējumiem. Lūk, pāris piemēru, kur meklēt savu sapņu māju laukos:

Īss padoms, kā atvieglot šo laikietilpīgo procesu un sašaurinātu meklēšanas loku – vispirms izlem, kurā Latvijas reģionā vēlēsies dzīvot!
 
Kas jāņem vērā, izvēloties īpašumu

Atrašanās vieta, protams, nav vienīgais faktors, kam pievērs uzmanību, izvēloties savu nākotnes pastāvīgo vai vasaras rezidenci. Jāņem vērā arī infrastruktūra un apkārtējā vide, piemēram:

Jāatceras arī tas, ka, protams, viens no noteicošajiem īpašuma izvēlē ir arī cenas faktors. Aplūkojot pašreizējo piedāvājumu, var secināt, ka burvīgas mājas laukos var iegādāties cenā līdz EUR 20 000.
 

 
Neizmirsti aprēķināt remonta izmaksas

Visticamāk, perfektās “Pinterest stila” lauku mājas neeksistē, tāpēc papildus jārēķinās ar to, ka būs jāiegulda renovācijā un remontā. Lai nesanāk tā, ka nopērc pavisam lētu īpašumu, bet pēc tam saproti, ka labiekārtošanā būs jāiegulda astronomiskas summas, vispirms izvērtē lietas, kas obligāti jāpārbauda pirms mājas iegādes, piemēram:

Lai veiksmīgi meklējumi un ceram, ka atradīsi savas sapņu mājas jau drīz!