Ekonomika COVID-19 ēnā: Luminor Baltijas ekonomikas apskata prezentācija tiešraidē | Luminor

Luminor Baltijas ekonomikas apskata prezentācija tiks organizēta tiešraidē, lai jebkuram interesantam būtu iespēja uzzināt par aktuālāko situāciju Latvijas un Baltijas ekonomikā, neierodoties klātienē. Ekonomikas apskatu 18. martā plkst. 10.30 prezentēs Luminor galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš, un tam sekot varēs bankas Facebook profilā “Luminor Latvija”.

“Šobrīd pasaules ekonomika ir uz nepazīstama ceļa, kur noteikumus arvien uzstājīgāk diktē dabas spēki. Jaunais koronavīruss nav vienīgais faktors, kas ietekmē ekonomikas prognozes, tomēr šobrīd tas aizēno visus īstermiņa faktorus. Nav iespējams paredzēt, kas notiks tuvāko nedēļu un pat mēnešu laikā, taču kaut kad dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs, tāpēc ir svarīgi saprast, kādi ir ilglaicīgie izaugsmes virzītāji,” uzsver Pēteris Strautiņš, Luminor galvenais ekonomists.

Turīgo valstu iedzīvotāji jau vairākus gadu desmitus nav piedzīvojuši tik reālus draudus saslimt ar tik lipīgu un arī bīstamu slimību kā COVID-19. Risks ir pietiekami augsts, lai ietekmētu cilvēku uzvedību, kura šobrīd patiešām arī mainās. Līdz ar to strauji mainās arī ekonomika. Mūsdienu ekonomika ir atkarīga no ceļošanas un cilvēku savstarpējās mijiedarbības, kas šobrīd tiek ierobežota. Ekonomiku ietekmē tūlītējā pieprasījuma izmaiņas (jo sevišķi attiecībā uz ceļošanu, ēdināšanu un izklaidi), ražīguma zudumi darbinieku prombūtnes dēļ, kā arī traucējumi ražošanas-realizācijas ķēdēs. Finanšu tirgus pārmērīgas piesardzības rezultātā investīcijas tiek atliktas, kas savukārt var būt par iemeslu vājai bilancei.

Tomēr kopumā 2019. gadā Baltijas valstu ekonomikas attīstījās sekmīgi, bet ar ko Latvija atšķīrās no pārējām Baltijas valstīm? Kuras nozares un eksporta produkti virzīs ekonomikas attīstību nākotnē? Un kādas neizmantotas iespējas ir Latvijas mājokļu tirgū? Par šiem un citiem svarīgiem ekonomikas jautājumiem otrdien tiešraidē stāstīs Luminor bankas galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš, prezentējot bankas jaunāko Baltijas ekonomikas apskatu.

Ņemot vērā vīrusa izraisītās saslimšanas un COVID-19 izplatīšanās ierobežošanu veicinošos pasākumus, jebkurš interesents tiek aicināts sekot ekonomikas apskatam tiešraidē Luminor bankas Facebook profilā Luminor Latvija. Prezentācija norisināsies 18. martā no plkst. 10.30 līdz 11.30.

Papildu informācija: Inese Kronberga