07.08.2020. Uz brīdi visi ceļojumu plāni bija jāatliek, taču šobrīd redzam, ka rodas iespēja doties gan tuvākos, gan tālākos ceļojumos. Tomēr ir viens jautājums, kas nekad nezaudē aktualitāti – kā ietaupīt? Izlasi šo rakstu un uzzini atjautīgus padomus, kā ceļot izdevīgāk!

Izvēlies drošu un izdevīgu galamērķi

Jebkurš ceļojums sākas ar sapni par vietu, kuru gribētos apmeklēt. Lai baudītu pelnītu atpūtu, nav nemaz jādodas tālu – tuvāks ceļojums būs ne mazāk patīkams, turklāt maciņam draudzīgāks. Nesenie notikumi pasaulē ir mudinājuši doties atpūtas braucienos tepat, Latvijā, un tuvākajās kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā.

Ja izlem doties uz attālāku valsti, vispirms obligāti iepazīsties ar:

 • Slimību profilakses un kontroles centra aktualitātēm par COVID‑19;
 • Ārlietu ministrijas informāciju par došanos uz ārvalstīm;
 • Informāciju, aizliegumus un noteikumus par ieceļošanu galamērķa valstī.

Starp citu – gan tālākās ārvalstīs, gan tepat, Baltijā, tev lieti noderēs Luminor Black karte, kas sniedz dažādas priekšrocības, piemēram, iespēju izņemt naudu no jebkura bankomāta pasaulē bez maksas!

Izvēlies izdevīgu ceļošanas veidu

Nākamais solis ir izdevīgākā transporta veida izvēle: 

 • Ja galamērķis ir salīdzinoši tuvu mājām, visticamāk, izdevīgākais variants būs automašīna, autobuss vai vilciens. 
 • Ja dodies uz attālāku valsti, bieži vien lidmašīnas vai kuģa biļete var izrādīties lētāka nekā visas kopējās izmaksas tad, ja dodies ceļā ar auto.  Braucot ar auto ceļā patērējam daudz laika un iztērējam noteiktu naudas summu, piemēram, maltītēs.

Ja ceļojuma galamērķi plāno sasniegt ar lidmašīnu, lūk, daži padomi, kā ietaupīt lidojot:

 • Iegādājies aviobiļetes savlaicīgi, taču nepērc uzreiz pirmo, ko redzi! Aviobiļešu cenas nepārtraukti svārstās – ja uzsāksi meklējumus vismaz pusgadu iepriekš, ik pa laikam pārbaudot cenas, var “notrāpīt” uz pavisam izdevīgiem piedāvājumiem.
 • Izmanto interneta pārlūku “incognito” režīmā. Jebkura mājaslapa saglabā tavas sīkdatnes jeb “cookies”. Vairākas reizes pēc kārtas meklējot aviobiļetes vienā un tajā pašā mājaslapā, tā atceras, ka tu jau esi šo meklējumu veicis, līdz ar to tevi interesē konkrētais galamērķis. Tāpēc ar katru nākamo apmeklējuma reizi cenas var pieaugt. Ja izmantosi “incognito” režīmu, sīkdatnes netiks saglabātas un cenas, visdrīzāk, nekļūs augstākas.
 • Ceļo “viegli” tikai ar rokas bagāžu. Izvēloties ceļojumā līdzi paņemt tikai pašu nepieciešamāko, ietaupīsi prāvu summu, ko citādi nāktos samaksāt par reģistrēto bagāžu. 
 • Rūpīgi iepazīsties ar izvēlētās lidsabiedrības noteikumiem, lai pirms kāpšanas uz klāja tevi nesagaida nepatīkami pārsteigumi, piemēram, papildu maksa par to, ka rokas bagāža ir par lielu vai par smagu.
 • Obligāti iepazīsties ar izvēlētās lidsabiedrības drošības noteikumiem ceļošanai COVID-19 laikā.

Izvēlies izdevīgu apmešanās vietu

Kad galamērķis un transporta veids izvēlēts, laiks padomāt par to, kur apmetīsies. Dažas no populārākajām izvēlēm: 

 • Viesnīcas;
 • Airbnb mājokļi;
 • Booking piedāvājumi;

Noteikti meklē labākos piedāvājumus jau savlaicīgi – jo ilgāk nogaidīsi, jo augstāka būs cena.

Ideāli, protams, ja var palikt pie draugiem – tā ne tikai var ietaupīt naktsmāju naudu, bet arī daudz labāk iepazīt vietējo kultūru. Ja šādas iespējas nav, izmēģini jauniešu vidū tik ļoti populāro Couchsurfing – iespēja palikt pie kāda cilvēka, kas labprāt bez maksas piedāvā savas mājas ceļotājiem.

Citi padomi, kā ceļot izdevīgi

 • Ceļo “nesezonā”! Rūpīgi apsver ceļojuma laiku ¬– ja nedaudz nogaidīsi un ceļosi “nesezonā”, ne tikai izvairīsies no lieliem cilvēku pūļiem, bet arī ietaupīsi. Piemēram, Itālijā naktsmāju, transporta izmaksas un pat cenas restorānos septembrī ir izteikti zemākas nekā augustā – vasaras pēdējais mēnesis tur ir atvaļinājumu laiks, kad visi dodas uz valsts dienvidiem. Un vietējie zina, ka var stipri pacelt cenas, jo būs pieprasījums.
 • Tieši tik vienkārši – painteresējies ceļojumu aģentūrās par aktuālajiem pēdējā brīža piedāvājumiem. Tie parasti ir daudz lētāki nekā savlaicīgi veidoti ceļojumu plāni.
 • Pievienojies un seko līdzi informācijai interneta forumos un grupās, kur itin bieži tiek publicēti īpaši kārdinoši pēdējā brīža ceļojumi piedāvājumi. Viens no populārākajiem ir Facebook grupa “Pēdējā brīža ceļojumi - Lētas aviobiļetes - Last Minute Travel”.
 • Izpēti, ko iespējams aplūkot bez maksas. Veicot pavisam nelielu izpēti internetā, ātri var uzzināt par to, kas katrā galamērķī ir pieejams bez maksas. Piemēram, visos muzejos parasti ir viena diena nedēļā vai mēnesī, kad par ieeju nav jāmaksā.

Labu ceļavēju – un neaizmirsti par drošību!

Kļūsti par klientu attālināti