Uz brīdi visi ceļojumu plāni bija jāatliek, taču šobrīd redzam, ka rodas iespēja doties gan tuvākos, gan tālākos ceļojumos. Tomēr ir viens jautājums, kas nekad nezaudē aktualitāti – kā ietaupīt? Izlasi šo rakstu un uzzini atjautīgus padomus, kā ceļot izdevīgāk!

Izvēlies drošu un izdevīgu galamērķi

Jebkurš ceļojums sākas ar sapni par vietu, kuru gribētos apmeklēt. Lai baudītu pelnītu atpūtu, nav nemaz jādodas tālu – tuvāks ceļojums būs ne mazāk patīkams, turklāt maciņam draudzīgāks. Nesenie notikumi pasaulē ir mudinājuši doties atpūtas braucienos tepat, Latvijā, un tuvākajās kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā.

Ja izlem doties uz attālāku valsti, vispirms obligāti iepazīsties ar:

Starp citu – gan tālākās ārvalstīs, gan tepat, Baltijā, tev lieti noderēs Luminor Black karte, kas sniedz dažādas priekšrocības, piemēram, iespēju izņemt naudu no jebkura bankomāta pasaulē bez maksas!

Izvēlies izdevīgu ceļošanas veidu

Nākamais solis ir izdevīgākā transporta veida izvēle: 

Ja ceļojuma galamērķi plāno sasniegt ar lidmašīnu, lūk, daži padomi, kā ietaupīt lidojot:

Izvēlies izdevīgu apmešanās vietu

Kad galamērķis un transporta veids izvēlēts, laiks padomāt par to, kur apmetīsies. Dažas no populārākajām izvēlēm: 

Noteikti meklē labākos piedāvājumus jau savlaicīgi – jo ilgāk nogaidīsi, jo augstāka būs cena.

Ideāli, protams, ja var palikt pie draugiem – tā ne tikai var ietaupīt naktsmāju naudu, bet arī daudz labāk iepazīt vietējo kultūru. Ja šādas iespējas nav, izmēģini jauniešu vidū tik ļoti populāro Couchsurfing – iespēja palikt pie kāda cilvēka, kas labprāt bez maksas piedāvā savas mājas ceļotājiem.

Citi padomi, kā ceļot izdevīgi

Labu ceļavēju – un neaizmirsti par drošību!