Mājokļa remonts – daudziem šis vārdu savienojums iedveš zināmu bijību. Tomēr, pareizi un gudri plānojot, remontdarbus var paveikt salīdzinoši ātri un izdevīgi. Ja vēlies spert šo nopietno soli – uzsākt mājas vai dzīvokļa remontu, pirms ķeršanās pie darba izlasi šos 4 speciālistu ieteikumus, kā plānot mājokļa remontu!

1. Ar ko vispār sākt?

Galvenais – nesteigties! Pats pirmais solis izremontēta mājokļa virzienā ir situācijas apzināšanās. Novērtē, vai remonts vispār vajadzīgs? Varbūt pietiek ar jauna paklāja vai dīvāna iegādi, un plānotais rezultāts būs sasniegts?

Ja remonts acīmredzami nepieciešams, izvērtē – remontēt visu dzīvokli uzreiz vai lēnā garā katru telpu atsevišķi? Lai arī kuru no variantiem izvēlēsies, visi speciālisti ir vienisprātis: nekādā gadījumā neatstāj iesāktu remontu pabeigšanai “kaut kad vēlāk”. Bieži vien tas ieilgst pat uz vairākiem gadiem.

Pēc tam seko rūpīga plānošana. Šajā posmā noteikti ieteicams pieaicināt speciālistu, kurš: 

2. Kādā secībā veikt remontdarbus?

Ja jāremontē viss mājoklis, visbiežāk speciālisti iesaka sākt ar pašiem ķēpīgākajiem darbiem (labs ieteikums jebkura plašāka apmērā uzdevuma risināšanā) vai arī ar to telpu, kura mājokļa saimniekiem ir visnozīmīgākā. Visbiežāk tā būs virtuve, tāpēc – ja nu tomēr remontdarbos kāda iemesla dēļ jāietur pauze, svarīgākā telpa būs funkcionējoša.

Joprojām nezini, no kura gala ķerties klāt? Lūk, kādā secībā profesionāļi parasti veic visa mājokļa remontdarbus.

1. Apjomīgākie darbi 2. Apdares darbi 3. Kosmētiskie darbi
Starpsienu nojaukšana, būvēšana Grīdu un sienu līdzināšana Tapešu līmēšana un krāsošanas darbi
Kanalizācijas sistēmas nomaiņa Griestu sagatavošana Līstīšu stiprināšana
Elektroinstalāciju pārplānošana Logu un durvju renovācija vai maiņa Mēbeļu izvietošana, labiekārtošana
Radiatoru maiņa Grīdas seguma ieklāšana  Dekorēšana un dizaina darbi

3. Kam uzticēt darbus – sev vai profesionālim?

Atbildot uz šo jautājumu, eksperti parasti iesaka veikt rūpīgus finanšu un laika aprēķinus, atbildot sev uz šādiem jautājumiem:

Skaidrs, ka vienkāršākus remontdarbus var paveikt paša spēkiem, it sevišķi ja tev patīk pēc garas darba dienas atpūsties, piemēram, krāsojot sienas. Turklāt mazie remontdarbi ir arī lielisks iemesls uzaicināt ciemos draugus (protams, ievērojot spēkā esošos pulcēšanās un distancēšanās ierobežojumus).

4. Kā plānot izmaksas?

Izmaksas noteikti būtu jāplāno kopā ar profesionāļiem. Remonts ir sarežģīts pasākums, kurā bieži pat neiedomājamies, cik daudz slēpto izmaksu darba gaitā var parādīties. Speciālisti iesaka rēķināties ar vismaz 10-15% rezervi plānotajām izmaksām.

Konkrētas izmaksas, protams atkarīgas no neskaitāmiem faktoriem – remontdarbu apjoma, telpu skaita, vēlmēm, gaumes un, protams, arī materiāliem. Runājot par materiāliem, zelta likums būs – ja profesionālis iesaka ilgtspējīgāku risinājumu, noteikti neignorē to. Tautā iemīļotais teiciens “skopais maksā divreiz” ir bieži piemērojams tieši remontdarbu pasaulē.

Veiksmi darbā!