Guļamistaba ir miera osta – telpa, kurā atpūšamies, tāpēc svarīgi izvēlēties ne tikai ērtu un ergonomisku gultu, bet arī iekārtot pēc iespējas patīkamāk un pēc savas gaumes. Taču ko darīt, ja guļamistaba nav pārāk plaša? Lasi tālāk un uzzini 5 padomus un praktiskus ieteikumus, kā iekārtot mazu guļamistabu!

1. Izvēlies piemērotus krāsu toņus

Pastāv uzskats, ka nelielām telpām piemēroti ir tikai gaišie toņi, taču tā pavisam noteikti nav! Iekārtojot mazu guļamistabu, izvēlies toņus, kas tev iet pie sirds vislabāk – galvenais, lai tu šajā telpā atpūstos un justos patīkami.

2. Izplāno apgaismojuma risinājumus

Latvijā nevaram lepoties ar gaismas pārbagātību visu cauru gadu, tāpēc telpās, jo īpaši nelielās guļamistabās, ārkārtīgi svarīgs ir mākslīgais apgaismojums. Dažkārt mājīgas atmosfēras radīšanai pietiek vien nomainīt spuldzītes, kas dod siltāku gaismu.

3. Pievērs uzmanību proporcijām

Neatkarīgi no guļamistabas plašumiem šajā telpā galvenais ir un paliek guļamvieta. Iegādājies gultu, kurā tu visērtāk izgulēsies, un tai noteikti nevajadzētu taupīt līdzekļus. Taču atceries – diez vai būs prātīgi nopirkt milzīgu divguļamo gultu, kas aizņems visu telpu tā, ka pat durvis nevar atvērt.

4. Rīkojies gudri, uzglabājot mantas, un ievies spoguļus

Plānojot mazas guļamistabas iekārtojumu, rīkojies gudri – pievērs uzmanību aksesuāriem, kas rada telpā plašumu, un tam, kā tiek glabātas mantas. Velti laiku, lai izpētītu mēbeļu veikalu katalogus un piedāvājumu, tā bieži vien var atrast interjera risinājumus, kas piemēroti nelielām telpām.

5. Visu lieko – citā istabā vai skapī

Telpu plašuma lielākais ienaidnieks ir nekārtība – tiklīdz tur atrodas kaut kas lieks, telpa šķiet smagnēja un neomulīga, nemaz nerunājot par situācijām, kad līdz galam nemaz nevar atvērt durvis. 

Ceram, ka guvi labas idejas un guļamistaba kļūs par tavu mīļāko telpu mājās. Iepazīsties arī ar citiem mūsu ieteikumiem, piemēram, kā iekārtot mazu virtuvi.

Hipotekārais kredīts