6 padomi veiksmīgai un drošai lietota auto iegādei

Lietotu auto, kas kalpos godam un būs atbilstošs cenai, vislabāk iegādāties no oficiāla dīlera vai pazīstamas un uzticamas personas. Taču daudzi lietotus transportlīdzekļus pērk no privātpersonām ar sludinājumu portālu palīdzību. Lasi tālāk un uzzini, kādi faktori jāņem vērā, lai izvairītos no krāpniekiem un veiksmīgi iegādātos kvalitatīvu lietoto auto.

1. Rūpīgi izpēti sludinājumu

Pirmais iespaids ir svarīgs. To, vai auto mums šķiet patīkams un pieņemams, parasti noprotam jau pāris sekunžu laikā pēc sludinājuma atvēršanas. Tomēr nereti gadās situācijas, kad sludinājumā norādītā informācija ir kļūdaina vai pat maldinoša.

Ja nav pārliecības, ka sludinājumā norādītie parametri atbilst patiesībai, noteikti sazinies ar sludinājuma autoru. Var gadīties, ka sludinājums ir krāpniecisks vai gluži vienkārši – tā autors ir kļūdījies un šī auto apskatei savu laiku tērēt nebūs vērts.

2. Uzmanību – vai pārdevējs vieš uzticību?

Kad prasībām atbilstošs sludinājums atrasts, nākamais solis noteikti būtu satikšanās ar auto pārdevēju klātienē (protams, ievērojot visus spēkā esošos ierobežojumus).

Noteikti pievērs uzmanību, vai auto pārdevējs vieš uzticību, kāda ir viņa komunikācijas maniere un vai viņš spēj atbildēt uz visiem tevis uzdotajiem jautājumiem.

3. Noskaidro, vai cena ir adekvāta

Kuram gan nepatīk ietaupīt vai veikt pirkumus par izdevīgām cenām? Ja runa ir par lietota auto iegādi, pārlieku zema cena nebūs laba zīme – visticamāk, sludinājuma autors vēlas no sava auto atbrīvoties pēc iespējas ātrāk, un tam noteikti ir savi iemesli.

Runājot par finansiālo aspektu, ir vērts atgādināt, ka skaidrā naudā drīkst veikt maksājumu līdz EUR 7200. Ja cena šo summu pārsniedz, obligāti ir jāveic naudas pārskaitījums!

4. Auto apskate – jo rūpīgāk, jo labāk

Lai noteiktu, vai konkrētais lietotais auto būs labs ieguldījums, rūpīgi jāaplūko tā tehniskais stāvoklis. Lūk, galvenie aspekti, kam jāpievērš uzmanība:

Ja neesi drošs par savām spējām noteikt, kāds ir auto tehniskais stāvoklis, vērsies pie neatkarīga auto mehāniķa, kas veiks apskati un sniegs detalizētu novērtējumu.

5. Veic testa braucienu

Pērkot lietotu auto, testa braucienam var būt izšķirīga nozīme – tā tu ne tikai izpratīsi, kā šo auto izjūti, bet varēsi secināt, kādas ir potenciālās lietotā auto problēmas.

Nekādā gadījumā neiegādājies auto, ja tā pārdevējs kāda iemesla dēļ neļauj tev veikt izmēģinājuma braucienu – tā ir zīme, ka kaut kas ir slēpjams.

6. Nepalaid garām labākos piedāvājumus!

Lietoto auto sludinājumu meklēšana bieži vien ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Lai nepalaistu garām labākos piedāvājumus, reģistrējies portālā Adify.lv. Šeit vienkopus redzami visu populārāko portālu sludinājumi, turklāt tev ir iespēja iestatīt e-pasta paziņojumus, lai par sev interesējošiem piedāvājumiem varētu uzzināt ātrāk nekā citi!

Tāpat Adify.lv piedāvā statistiku par to, cik daudz sludinājumu ievietoti portālos ar konkrētu auto, kāda ir vidējā un mediānā cena vai kā cena ir mainījusies pa mēnešiem. Noderīgi!

Lai veiksmīgs, drošs pirkums un jaunais auto kalpo godam!