Vēlies noķert īstu Ziemassvētku sajūtu? Aicinām doties uz Ziemassvētku tirdziņiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tajos varēsi izgaršot dažādus labumus no amatniekiem un mājražotājiem, sarūpēt dāvanas saviem mīļajiem, savukārt pašiem mazākajiem būs iespēja cept piparkūkas, darboties rūķu darbnīcās un izbaudīt karuseļus.

Tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 

Pēc divu gadu pauzes Doma laukumā atkal darbojas tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, piedāvājot plašu programmu gan lieliem, gan maziem.  Tajā tev ir iespēja iegādāties kopumā 80 amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku sarūpēto produkciju, nogaršot Latvijas tradicionālos ēdienus, savukārt nedēļas nogalēs baudīt arī dažādus muzikālus priekšnesumus.

Pašiem mazākajiem būs iespēja satikties ar Ziemassvētku vecīti, doties izjādē ar poniju, cept piparkūkas, vizināties karuseļos, kā arī nosūtīt kartīti saviem mīļajiem. Tirdziņš darbosies līdz 1.janvārim. 

Ziemassvētku tirdziņš Āgenskalna tirgū 

Arī Āgenskalna tirgū šogad norisinās Ziemassvētku tirdziņš, kas pirmo reizi notiek atjaunotajā vēsturiskajā tirgus paviljonā. Paviljonā vienuviet tirgosies mājražotāji, zemnieki, amatnieki, tai skaitā arī seniori, pie kuriem iespējas iegādāties adītas zeķes un cimdus, tējas, sveces un koka izstrādājumus. Garšas kārpiņu palutināšanai būs iespēja nogaršot kardamona smalkmaizītes un cigoriņu kafiju no Kalves, svaigi ceptas piparkūkas no Graudu spēks, pīrādziņus no Mārtiņa Beķerejas un daudz ko citu. Tirdziņš atvērts līdz 31.decembrim. 

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš 

Tallinas Rātslaukumā notiekošais Ziemassvētku tirdziņš noteikti spēs uzburt svētku sajūtu ikviena sirdī! Tā centrālais objekts ir Igaunijas galvenā un Eiropas pirmā Ziemassvētku egle, kuras tradīcijas sniedzas līdz 1441.gadam. Šajā tirdziņā ikvienam ir iespēja nobaudīt igauņu tradicionālos Ziemassvētku ēdienus - asinsdesas un skābētus kāpostus, kā arī piparkūkas un sildošus dzērienus. Savukārt mazākos tirdziņa apmeklētājus iepriecinās karuseļi. Tallinas Ziemassvētku tirdziņš darbosies līdz 8.janvārim, katru dienu no 10:00 līdz 20:00.

Pērnavas Ziemassvētku tirdziņš 

Ziemassvētku tirgus Pērnavā norisināsies tikai vienu nedēļas nogali - 17. un 18.decembrī. Tajā būs iespēja apciemot Ziemassvētku vecīti un viņa palīgus, kā arī baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus. Savukārt pašiem mazākajiem noteikti patiks Ziemassvētku pasākums Lotes zemē, kas atrodas netālu no Pērnavas. Ziemassvētku laikā Lotes zeme pārvērtusies par ziemas brīnumzemi, kur tiek izgaismoti dārzi, parka mājas un meža celiņi. Šogad Ziemassvētki Lottemaa norisināsies 17. un 18. decembrī (lieliska iespēja apvienot ar Pērnavas Ziemassvētku ciematu) un no 26. līdz 30. decembrim.

Viļņas Ziemassvētku tirdziņš

Viļņa šogad parūpējusies, lai ikviens pilsētas apmeklētājs noķertu īstu Ziemassvētku sajūtu, piedāvājot plašu pasākumu programmu. Viļņas galvenā egle, kas daudzus gadus tika uzskatīta par skaistāko Eiropā, šogad tika veidota trīsstāvu tortes veidolā ar 700 svecēm, tādā veidā ieskandinot Viļņas 700 gadu jubileju, kas norisināsies 2023.gadā.
 
Savukārt no 1. decembra līdz 28. februārim Viļņā var apmeklēt unikālo slidotavu, kas iekārtota "Lukišķu cietums 2.0" teritorijā.
 
Pēc divu gadu pārtraukuma Viļņā ir atgriezies arī Ziemassvētku vilciens, kurš līdz 8.janvārim ikvienu aicina doties izbraucienā pa vecpilsētu. Viena brauciena biļete ir EUR 3, savukārt bērniem, kuri nav garāki par 90 cm, izbrauciens ir bezmaksas.

Dizaina laukums Viļņā

Ja nevēlies tradicionālos lietuviešu amatniecības izstrādājumus, tad tev noteikti jādodas uz Viļņas Ziemassvētku dizaina tirgu, kur varēsi atrast modernus dekorus, auskarus, apģērbus, un daudz ko citu. Dizaina tirgus V.Kudirkos laukumā norisināsies no 14. līdz 19.decembrim.
 
Dodoties izbraucienos, neaizmirsti paņemt līdzi Luminor Black karti!

Vairāk brīvības ar Luminor Black