Viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt brīvdienas ir doties uz vēl neatklātām vietām. Esam apkopojuši vairākas idejas izzinošām, aizraujošām un gardām brīvdienām tepat, Latvijā!

Snīkeru izstāde Medicīnas vēstures muzejā

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā līdz 17. aprīlim ir aplūkojama iespaidīga izstāde “Snīkeri: eko x ego”. Izstādes centrā ir stāsts par sportiskiem apaviem, to funkcionalitāti, modes kultu un fetišu. Mūsdienās snīkerus valkā ne tikai hip-hopa zvaigznes un sportisti, bet arī jebkura vecuma un nodarbošanās ļaudis, un izstādē tiek meklēts skaidrojums šai tendencei.

Restorāns "Mango Sky Lounge" Cēsu koncertzālē

Cēsu koncertzāles 6.stāvā atvēries jauns restorāns, kurā iespējams baudīt gardus ēdienus un kokteiļus, vērojot Cēsu pilsētu no augšas. Cēsīs varēsi ne tikai gardi paēst, bet arī atklāt daudz jaunu pastaigu vietu. Cīrulīšu dabas takas, Ērgļu klintis, Sarkanās klintis, Zvārtas iezis – šīs ir tikai pāris vietas, kur noteikti ir brīvdienās vērts doties izstaipīt kājas un baudīt dabas klātbūtni. 

Izstāde “Porcelāna dzīres — ielūdz Kuzņecovi” Zuzeum mākslas centrā

Mākslas centrs Zuzeum aicina uz līdz šim nebijuša mēroga porcelāna izstādi “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi”. Tajā apskatāmi vairāk nekā 1000 porcelāna, fajansa un māla priekšmeti no Zuzānu kolekcijas, kas ļaus ielūkoties Kuzņecovu porcelāna ražošanas stāstā. Izstāde darbosies līdz 28. maijam.

Siguldas Zoo

Ja plāno ar ģimeni vai draugiem viesoties Siguldā, iekļauj savā apskates objektu sarakstā Siguldas Zoo, kas atrodas Gaujas nacionālā parka ainavā. Parkā iespējams satikt zebras, valabijus, strausus, alpakas, lamas, kamieli un daudzus citus dzīvniekus. Apciemot un pabarot parka iemītniekus ziemas sezonā iespējams katru dienu no 11.00 līdz 16.30.

Āgenskalna tirgus paviljons

Atjaunotajā Āgenskalna paviljona pirmajā stāvā iespējams iegādāties dažādus vietējos produktus, savukārt otrajā stāvā izvietotas kafejnīcas un ēstuves, kurās ieturēt maltīti un baudīt dzērienus tirgus gaisotnē. Kebabi, burgeri, picas, gruzīnu virtuve, ķīniešu ēdieni – ikviens šeit varēs atrast savai gaumei atbilstošu ēdienu. 

Kultūrtelpa Valmierā “Akustika”

Kultūrtelpa "Akustika" mājvietu radusi kādreizējā pasta un telegrāfa ēkā, vienā no neparastākajām vēsturiskajām celtnēm pilsētā. Sākotnēji koncerti norisinājušies gan restorāna “Akustika” telpās, gan vasaras periodā pagalmā, taču, jūtot pieprasījumu pēc dažādiem kultūras notikumiem, restorānā izbūvētas speciāli piemērotas telpas, kurās iespējams uzņemt līdz 90 kultūras baudītāju vienlaikus. Visa marta garumā šajā vietā klausītājus priecēs dažādi mūziķi – Vestards Šimkus, Karīna Tatarinova, Normunds Rutulis, Kaspars Zemītis, Sonora Vaice, Kārlis Kazāks. 

Atjaunotais Rīgas cirks

Ja vēl neesi bijis atjaunotajās Rīgas cirka telpās, te būs daži ieteikumi izrādēm tuvākajos mēnešos. 9.–11. martā uzstāsies pasaulē pazīstamais žonglieris Vess Pedens (Wes Peden, ASV, Zviedrija, UK) ar amerikāņu kalniņu iedvesmoto izrādi “Rollercoaster”, kas ieturēta ultramodernā panku un popkultūras estētikā. Izrādē skatītājiem būs iespēja baudīt neticami sarežģītus oriģinālžonglēšanas trikus elektriskās mūzikas pavadījumā. Savukārt marta beigās cirkā viesosies  Familiar Faces apvienība no Beļģijas ar ūdens akrobātikas izrādi “Surface”.

Vairāk brīvības ar Luminor Black