16.07.2021.

Pārgājieni ir lielisks veids, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku un izbaudīt Latvijas dabu. Aicinām tevi doties īsākās vai garākās pastaigās, baudot vienu no mūsu lielākajiem dabas dārgumiem – jūru.

Mazirbe

Garums: 7 - 10 km
Sākums/beigas: Kolkas autostāvvieta


 
Šī ir lieliska iespēja doties izzinošā pārgājienā, aplūkojot Mazirbi un tuvāko apkārtni, lībiešu tautas kultūras un vēstures liecības, kas sevī nes stāstus par cilvēku dzīvi piekrastē vairāku gadsimtu garumā. Vēsturiskajos avotos minēts, ka Mazirbe bijis lielākais lībiešu ciems Kurzemes piekrastē, savukārt vēl nesenā pagātnē – nozīmīgs zvejniecības un kuģniecības centrs. Vasaras otrajā pusē šeit norisinās ikgadējie lībiešu svētki. Maršruta grūtības pakāpe ir viegla, tāpēc pa spēkam būs ikvienam aktīvam gājējam vai nūjotājam. 

Lībciems – Ventspils – Liepene

Garums: 24,39 km
Sākums/beigas: Lībciems/Liepene


 
Pārgājiena maršruts sākas Lībciemā, kas kādreiz bijusi Padomju armijas teritorija. Maršruts turpinās gar jūras krastu līdz pat Ventspilij. Šeit, protams, ir vērts doties uz Ziemeļu molu, kā arī pārnakšņot kādā no viesnīcām, lai nākamajā rītā turpinātu ceļu līdz Liepenei. Pa ceļam varēsi aplūkot Staldzenes stāvkrastu – visaugstāko krastu Latvijā. Šis pārgājiens noteikti būs iespaidiem bagāts, kā arī sniegs iespēju aktīvi izkustēties, jo ir garāks un piemērots jau kādu pārgājienu pievarējušiem soļotājiem.

Kolkasraga aplis

Garums: 3 km
Sākums/beigas: Kolkas raga auto stāvlaukums


 
Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, savukārt Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē. Šeit iespējams vērot divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča viļņu saduršanos. Pārgājiena maršruts būs piemērots visiem tiem, kuri vēlas doties lēnā brīvdienu pastaigā, pa ceļam aplūkojot tādus apskates objektus kā Kolkasragu, Kolkasraga veco bāku, Kolkas bāku un priežu taku. Noteikti būs pa spēkam arī mazākajiem pārgājiena dalībniekiem. 

Jaunķemeri – Klapkalnciems

Garums: 16 km
Sākums/beigas: Jaunķemeri (netālu no jūras krasta atrodas auto stāvlaukums)/Klapkalnciems pie Lāčupītes ietekas jūrā.


 
Ja ir vēlme pēc garākas pastaigas, tad posms no Jaunķemeriem līdz Klapkalnciemam būs piemērots ikvienam aktīvās atpūtas piekritējam. Jāatceras gan, ka šis 16 km posms nav apļveida, tāpēc pārgājiena maršrutu vērts plānot tā, lai tas būtu lokveida ar atgriešanos sākumpunktā. Ja vēlies izbaudīt pēc iespējas daudzveidīgāku maršrutu, turpceļu veic gar liedagu, savukārt atpakaļceļu – cauri zvejniekciemiem. Ja ir vēlme, maršrutu var turpināt arī Engures vai Rīgas virzienā. Daži no interesantākajiem apskates objektiem, kuri nav aplūkojami no jūras puses: Kupskalnu dabas taka, Lapmežciema muzejs, Kaņieris. Bet no jūras puses tev būs iespēja redzēt Ragaciema ragu un bāku!

Jūrtaka

Garums: ~ 1420 km, 70-72 dienas 
Lietuvā – 216 km, 10-12 dienas
Latvijā – 581 km, 30 dienas
Igaunijā – 622 km, 30 dienas


 
Varbūt tieši Jūrtaka kļūs par tavu šī gada lielāko izaicinājumu? Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Tās sākums ir pie Lietuvas – Krievijas robežas, Nidas ciemā, Lietuvā un ved cauri Latvijai līdz pat Tallinas ostai Igaunijā. Jūrtaka ir ne tikai izaicinošs, bet arī dabas ainavām bagāts maršruts. Lietuvas posmā jādodas cauri Kuršu kāpu nacionālajam parkam, Nemunas deltas un Piejūras reģionālajiem parkiem, kā arī piekrastes kūrortiem Nidai un Palangai. 
Latvijā Jūrtaka ved cauri Slīteres nacionālajam parkam, Ķemeru nacionālajam parkam, kā arī Jūrmalai. Savukārt Igaunijā būs iespējams aplūkot Matsalu nacionālo parku, piekrastes kūrortus Pērnavu un Hāpsalu, Rietumigaunijas salas. Jūrtakas maršruts sadalīts 20 km garos posmos, kuros ir pieejamas arī nakšņošanas un transporta iespējas. Izmēģini spēkus vairāku dienu pārgājienā, kas paliks atmiņā uz mūžu!

Buļļuciems

Garums: 12,5 km
Sākums/beigas: dzelzceļa stacija “Lielupe”


 
Dodoties šajā pārgājienā, tev būs iespēja pabūt vietā, kur jūra satiekas ar Lielupi. Ceļš vedīs gar mežu līdz Ragakāpas dabas parkam, tad cauri parkam, līdz pat jūrai. Noteikti vērts aplūkot Ragakāpas darba parkā atrodamos dižkokus – Priedes Karali un Karalieni. Pie dižkokiem, atkarībā no sava noskaņojuma, varēsi izvēlēties veikt mazo vai lielo apli. Mazais aplis vedīs pa dabas parka laipu gar Jūrmalas Brīvdabas muzeju un, sasniedzot jūras piekrasti, tas vedīs atpakaļ uz sākumu. Savukārt lielais aplis vedīs gar pašu sētu dabas parka teritorijā un, nonākot pie jūras, taka būs ļoti tuvu Lielupes ietekai jūrā. Atliek vien atrast ērtus apavus, paņemt ūdeni, kādu našķi, un doties ceļā!

Bolderāja

Garums: 17 km
Sākums/beigas: automašīnu stāvlaukums (Parādes iela 36)


 
Lielisks pārgājiena maršruts, kas sākas no bruģētas promenādes kilometra garumā un aizvedīs tieši līdz jūrai. Pēc tam būs nepieciešams mērot vairāku kilometru garu ceļu gar jūru, līdz vietai, kur Lielupe ietek jūrā. Maršruts ved gar Lielupes krastu un pagriežas nost uz Buļļupes krastu. Upes krasā varēsi aplūkot milzīgās Paula Jaunzema akmens skulptūras. 2018.gadā tēlnieka Paula Jaunzema akmens skulptūru parks bija pieteikts sabiedrisko mediju balvai “Kilograms kultūras” kā gada kultūrvieta. Maršruts noslēdzas atpakaļ pa mežu, un noslēgumā būs jāmēro ceļš gar šosejas malu.

Carnikava

Garums: 9 km
Sākums/beigas: Carnikavas Novadpētniecības centrs vai dzelzceļa stacija “Carnikava”


 
Maršuts ved gar Gauju, cauri mežam līdz pat jūrai. Dodoties pa pludmali, iespējams aiziet līdz galējam punktam – Gaujas ietekai jūrā. Pastaigas laikā varēsi aplūkot burvīgus skatus, jo dažviet jūra pienākusi tik tuvu kraujai, ka pludmalei atvēlēts vien nepilns metrs. Pārgājiena maršruts noslēdzas ar divu kilometru ceļu pa garāko cietā seguma jūras promenādi.

Kļūsti par klientu attālināti