30.11.2021. Uzņēmums “Cemme” rada pieaugušo un bērnu ikdienas apģērbus, piemēram, t-kreklus, džemperus, aksesuārus. Visi ražojumi, sākot no dizaina izstrādes līdz pat šūšanai un drukai, ir tapuši Latvijā.

Darbnīca atrodas Jūrmalā, klusā privātmāju rajonā. Atis un Zane uzņēmumā darbojas divatā, taču lielai daļai no ražošanas procesa tiek piesaistīti ārpakalpojumi. Atis atbild par dizainu un foto, savukārt Zane – par ražošanu un pārdošanu. Sākotnēji neesot bijis plāns veidot uzņēmumu, viss noticis pakāpeniski.

“Atim sirdij tuvs ir viss mākslinieciskais, viņam patīk zīmēt, un tā arī tika izveidoti pirmie dizaini, kas veiksmīgi tika realizēti. Saprotot, ka ir pieprasījums, turpinājām iesākto. Pamazām palielinājām produktu klāstu un sākām ražot arī tekstilizstrādājumus.”

Latviski aksesuāri un apģērbi

Apģērbu dizainiem viņi gūst iedvesmu no vēstures, dabas un senajām rotām. Rotas lielākoties darinātas kā arheoloģisko rotu rekonstrukcijas. Katrs produkts ir roku darbs, kas radīts ar vislielāko rūpību, pievēršot lielu uzmanību gala iznākumam un kvalitātei.

“Visi mūsu izstrādājumi iet cauri dažādiem izstrādes posmiem: dizaina izstrāde, krāsu izvēle, piemērotākā auduma piemeklēšana un krāsošana, šūšana, druka u.c. Katrs dizains tiek izstrādāts konkrētā krāsā, taču tad, ja pircējs vēlas dizainu citā krāsā, mēs pieļaujam arī atkāpes. Dažreiz nākas pircēju vēlmēm arī atteikt, gadījumā, ja tas neatbilst mūsu gaumei vai dizainiski neiederas.

Kvalitāte – svarīgākais kritērijs

“Cemme” apģērbu dizaini tiek radīti sietspiedes tehnikā, un šis process tiek veikts pašu rokām, tādā veidā tiek nodrošināta augstākā kvalitāte. Auduma izvēle ir viens no būtiskākajiem etapiem.

“Mēs lielu uzsvaru liekam uz to ka, piemēram, t-krekliem jābūt no 100% kokvilnas. Šāda tipa audums tik daudz neizstaipās, nesviedrē un ilgāk nēsājas, turklāt šāda auduma izstrādājumus ir iespējams pēc novalkāšanas utilizēt. Vienmēr cenšamies maksimāli izmantot visu audumu, arī atgriezumus, piemēram, izmantojot tos apģērba etiķetēm.

Klienti no Latvijas un ārvalstīm

Uzņēmuma darinājumus iegādājas ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Luminor sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju pērn augustā izveidoja jaunu tirgošanās portālu egadatirgus.lv. Tajā atrodami arī uzņēmuma “Cemme” darinājumi – apģērbi, rotas, piekariņi.

Tos iespējams iegādāties arī uzņēmuma mājaslapā cemmeshop.lv. Produktus iespējams saņemt gan ar pakomātu starpniecību, gan arī klātienē – uzņēmuma darbnīcā.

Pandēmijas ietekme uz klientu paradumiem

Pandēmijas laiks daudziem uzņēmumiem licis apdomāt digitalizācijas iespējas, “Cemme” ir viens no tiem.

“Ja iepriekš lielākoties preču realizācija notika klātienē, dažādos tirdziņos, tad šis laiks mums ir ieviesis radikālas izmaiņas. Izveidojām interneta veikalu, un šobrīd tirdzniecība notiek internetā. Izveidot un uzturēt interneta veikalu prasa daudz pūļu, laika un zināšanas, un to nākas darīt papildus jau esošajiem ražošanas darbiem, bet beigās tas ir tā vērts, jo šobrīd citādāk nevar. “

Piederības sajūta Latvijai

Uzņēmuma “Cemme” radītos produktus iecienījuši pircēji no visas Latvijas, un, kā atzīst paši uzņēmuma izveidotāji, viņiem esot paši labākie klienti.

“Tā kā mūsu produkti ir radīti Latvijā un ir diezgan latviskā stilā ieturēti, tad tie noteikti spēj radīt pircējam piederības sajūtu, latviskumu. To mēs izjūtam arī ārzemju latviešu pircēju vidū. Domāju, ka viņiem tā ir kā tāda saikne ar dzimteni. Savukārt Latvijā dzīvojošajiem tā ir iespēja uzturēt latviskumu un būt vienotiem. Mūsu pircēji ir apveltīti ar labu gaumes izjūtu, ir labi izglītoti, zina, ko grib, un prot novērtēt lietas”.

Nākotnes plāns – veikaliņš

“Cemme” atzīst, ka plāni vienmēr ir lielāki nekā spēja tos realizēt.

“Plānu ir daudz un dažādi, sākot ar jauniem dizainiem, produktiem, darbnīcas iekārtojumu. Noteikti vēlamies iekārtot veikala stūrīti darbnīcas telpās. Šobrīd strādājam pie jauniem dizainiem, kas plānojas būt gatavi nākamajā gadā. Noteikti vēlamies attīstīt arī ārzemju tirgu”.

Kļūsti par klientu attālināti