23.07.2021.

Šī vasara mūs priecē ar īpaši saulainu un karstu laiku, kas atsevišķās dienās kļūst pat teju nepanesams, tāpēc arvien aktuālāks jautājums ir – kā atvēsināt mājokli?  Esam sagatavojuši vairākus noderīgus padomus, kā atdzesēt mājokli bez liekiem tēriņiem un piepūles!

Aiztaisi aizkarus un žalūzijas
Vai zināji, ka saules gaisma telpu var tik ļoti uzkarsēt, ka temperatūra tajā var paaugstināties pat par 40%? Labākais veids, kā telpā saglabāt vēsumu, ir vērt ciet aizkarus vai žalūzijas brīdī, kad saule ir uzlēkusi, savukārt, kad saule noriet, atvērt aizkarus vai žalūzijas, kā arī logus. Tas ir lielisks veids, kā panākt, lai telpas temperatūra nokristos vidēji par 5 - 7 grādiem.
 
Gatavo ēst, neizmantojot plīti vai cepeškrāsni
Karstajā laikā noteikti nevajadzētu uzkarsēt telpas vēl vairāk. Izmantojot plīti vai cepeškrāsni, ir iespējams uzsildīt telpu par vairākiem grādiem, tāpēc karstajā periodā iesakām gatavot dažādus salātus un auksto zupu, savukārt, ja ir vēlme pēc saldā ēdiena, ir vērts izmēģināt dažādas kūkas, kuru pagatavošanai nav nepieciešama cepeškrāsns.

Izvēlies kokvilnas vai lina gultasveļu
Kokvilna un lins ir dabiski un elpojoši materiāli, kas ilgāku laiku saglabā vēsumu. Šāda gultasveļa noteikti noderēs karstās naktīs, lai varētu labāk izgulēties. Savukārt, ja ir vēlme pēc vēl lielāka vēsuma, gultasveļu pirms gulētiešanas uz pāris minūtēm var ievietot saldētavā, tādā veidā iegūstot patīkamu vēsumu. Ir vērts padomāt arī par griķu vai bambusa spilveniem, jo tie tik ļoti neuzkrāj siltumu, kā to dara klasiskie spalvu spilveni.
 
Novieto ledus trauku pie ventilatora
Noliekot ventilatoram priekšā trauku ar ledu vai vismaz ļoti aukstu ūdeni, iegūsi patīkamu vēsumu. Ja esi iegādājies ventilatoru, bet tas neatvēsina, tad šis būs lielisks veids, kā par pāris grādiem samazināt istabas temperatūru!
 
Izslēdz siltumu radošās ierīces
Ne tikai cepeškrāsns, bet arī dators, apgaismojums un citas elektroierīces rada papildu siltumu, tāpēc, ja konkrētajā brīdī neizmanto kādu no šīm ierīcēm, izslēdz to, lai telpā neveidotos papildus siltums. Svarīgi gan atcerēties, ka ierīces nepieciešams atvienot no elektrības pavisam, jo arī gaidīšanas režīmā tās rada siltumu.

Neaizmirsti padzerties ūdeni
Karstajā laikā cilvēki bieži jūtas noguruši, jo organisms nespēj atdzist un kompensēt karstuma radīto ietekmi. Lai tas nenotiktu, vienmēr atceries padzerties ūdeni, lai pasargātu organismu no dehidrācijas, neatkarīgi no tā, vai atrodies ārā vai telpās.

Padomā par ilgtermiņa risinājumiem
Šādi karstuma viļņi nav raksturīgi Latvijas tipiskajai vasarai, taču klimata pētnieki uzskata, ka arī nākotnē mūs sagaida karstas vasaras. Noteikti ir vērts padomāt par savu mājokli ilgtermiņā, iegādājoties  gaisa ventilatoru vai kondicionieri. Savukārt, ja dzīvo privātmājā, iespējams, ir vērts iestādīt kokus, kas nākotnē metīs ēnu uz mājas logiem, tādā veidā pasargājot māju no tiešajiem saules stariem.

Kļūsti par klientu attālināti