Idejas braucienam uz Latgali | Luminor
Glempings “Uz salas”

Glempings “Uz salas” (uz salas Dagdas ezerā, Latgalē).

“Uz salas” ir labiekārtota glempinga vieta… uz salas Dagdas ezerā, Latgalē. “Glempings” (angļu – “glamping”) apvieno “glamourous” un “camping”, attīstot ideju par glamūrīgu kempinga vietu. No kempinga idejas “glempings” pārņēmis iespēju būt tuvāk dabai, papildinot to ar komfortu, kādu sniedz viesnīcas istabiņas ērtās gultas, siltās segas un karstās dušas. Paliekot kādā no sešām ar ērtībām aprīkotajām teltīm, salas viesi var brīvi baudīt dabas tuvuma sniegtās neierobežotās iespējas kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai.

*Veicot rezervāciju, iespējams norēķināties ar karti vai pārskaitījumu.

uzsalas.com

Kafijas grauzdētavas “KUUP” apmeklējumsKafijas grauzdētavas “KUUP” apmeklējums (Viraudas iela 5, Lendži, Rēzeknes novads)

“Mēs vienmēr esam pazinuši labu kafiju. Pietiek meklēt, esam priecīgi tajā ar jums dalīties! Nāc ciemos,” aicina “KUUP” kafijas grauzdētavas īpašnieki. Šeit tevi sagaida:

  • Latgales kafijas stāsts – kā kafijas pupiņas no kafijas audzētājvalstīm atceļo līdz Latgalei, kas ir “specialty” kafija, kā notiek kafijas grauzdēšana.
  • Kafijas grauzdēšanas procesa demonstrējums.
  • Kafijas degustācijas – svaigi grauzdētas kafijas dzērieni no dažādām valstīm;
  • Latgales kafijas iegādāšanās – Brazilejis nakts, Kolumbejis flirts, Jezupa Etiopejis sapyns.

* Apmeklējums iepriekš jārezervē, rakstot uz info@kuup.lv.

kuup.lv

Latviskais pirts rituāls Latgales Maltā

Latviskais pirts rituāls Latgales Maltā (Rozentovas iela 2, Malta, Maltas ciems, Rēzeknes novads)

Pirts rituāls apmēram piecu stundu garumā, kura laikā izbaudīt dažādu koku, krūmu un zāļu slotiņu pieskārienus, aizmirsties no ikdienas steigas, rūpēm un raizēm, atgūt spēkus jaunam darba cēlienam, attīrīties, uzņemt spēku un enerģiju, dziedināties un iestiprināties ar uzkodām un tējām vai bērzu sulām.

Pēc rituāla mājup var nesteigties, jo ir iespējams pārnakšņot pirts mansarda istabiņā un pēc vēlēšanās baudīt arī vakariņas un brokastis.

*Iepriekšēja rezervācija, rakstot uz e-pastu andris.kiscenko@gmail.com.

ciekurupirts.lv

Restorāns un bārs “Art Hub”Restorāns un bārs “Art Hub” (Rīgas iela 54a, Daugavpils, Latvija)

Teju par pilsētas vizītkarti kļuvušais restorāns un bārs “Art Hub” piedāvā izbaudīt gan ekskluzīvus ēdienus un dzērienus, gan arī mājīgu trīsdesmito gadu atmosfēru un interesantu dizainu. Galdā celtais ēdiens iziet garu ceļu no piegādātāja izvēles, jo šeit tiek dota priekšroka vietējiem produktiem un popularizēta “Slow Food” kustība.

*Galdiņa rezervācija pa tālruni +371 2545 4540.

arthub.lv

Vakariņas stikla verandā LA VERANDA SilenēVakariņas stikla verandā LA VERANDA Silenē (Skrudalienas pagasts, Daugavpils novads)

Nobaudi lieliskas vakariņas restorāna “Silenes Terases” stikla verandā. Tā ir skaisti iekārtota vieta, kas ir ideāli piemērota romantiskam randiņam vai nesteidzīgām vakariņām ezera krastā nelielas kompānijas vai ģimenes lokā.

*Rezervācija veicama, zvanot pa tālruni +371 62004101.

silene.lv/Restorani

Idilliska atpūta skaistā mājiņā Zolvas ezera krastāIdilliska atpūta skaistā mājiņā Zolvas ezera krastā (“Agaves”, Zolva, Rušonas pagasts, Riebiņu novads)

“Agaves” piedāvā atpūtu vasaras mājiņā, kura aprīkota ar lapeni, telts vietām un visu aktīvai atpūtai (badmintons, katamarāns, laiva) un relaksējošai atpūtai (šūpuļtīkli). Par papildu samaksu pieejami SUP dēļi. Bērniem līdz 7 gadiem bezmaksas, bērniem no 7-18 gadiem tiek piešķirta 50% atlaide.

*Rezervācija pa tālruni +371 2631 5587.

Plašāka informācija

Retro moto klubs “Rūsa vējā”Retro moto klubs “Rūsa vējā” (Krasta iela 3, Tilžas pagasts, Balvu novads)

Nepalaid garām aplūkot retro moto kolekciju, kurā ir vairāk nekā 100 dažāda vecuma spēkratu, un lielākā daļa no tiem – darba kārtībā. Piedāvājumā jautras izklaides, neaizmirstami foto mirkļi un, protams, vizināšanās ar motocikliem radošā un atraktīvā muzeja saimnieka Kaspara vadībā.

*Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālruni +371 2642 5960

rusaveja.lv

Noslēpumainais Velnezers jeb ČertoksNoslēpumainais Velnezers jeb Čertoks (Aglonas novads, Šķeltovas pagasts)

Teju 17 metrus dziļais Velnezers būs izcils papildinājums tavai Instagram galerijai, jo tā ūdens ir neticami spilgtā, smargdzaļā krāsā. Ap ezeru ir izveidotas vairākas atpūtas vietas, kur baudīt dabu un klusumu, taču jābūt ļoti uzmanīgiem – ar Čertoku saistās daudz noslēpumainu nostāstu. Piemēram, neviens līdz šai baltai dienai nespēj izskaidrot, kāpēc cilvēki ceļā uz šo ezeru mūždien apmaldās, kāpēc tā tuvumā gandrīz nekad nav dzīvnieku un kāpēc tajā nedzīvo zivis…

Atrašanās vieta

Viduslaiku pilsdrupas LudzāViduslaiku pilsdrupas Ludzā (Baznīcas iela, Ludza)

Lai izjustu īpaši senatnīgu auru, dodies aplūkot tālajā 1399. gadā celtās Livonijas ordeņa pils drupas, kas labi saglabājušās līdz pat mūsdienām. Tur iespējams izbaudīt lielisku skatu, kas paveras uz pilsētu, aplūkot vēsturiskās pils rekonstrukciju video formātā un uzzināt par nostāstiem, kas ar šo pili saistās.

*Ieeja bez maksas.

Atrašanās vieta

Aglonas maizes muzejsAglonas maizes muzejs (Aglona, Daugavpils iela 7)

Muzejs, kurā deg sveces, uz galda māla krūzēs kūp zāļu tēja, uz linu galdauta smaržo rudzu maize un apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Muzeja apmeklējums ir īpašs piedzīvojums, kura laikā:

  • Uzcept pašam savu maizes kukulīti;
  • Uzzināt par maizes vēsturi un cepšanas tradīcijām Latvijā;
  • Nodegustēt svaigi ceptu maizi un citus latgaliešu ēdienus un dzērienus.

*Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālruni +371 2928 7044.

Plašāka informācija