Idejas braucienam uz Zemgali | Luminor
Vieta ar atmosfēru “Zoltners”Vieta ar atmosfēru “Zoltners”
(Kroņauce, Tērvetes novads) Lielisks restorāns, lauku miera piesātināta viesnīca un orģināla alus darītava teiksmainajā Zemgales novadā, Tērvetē. “Zoltners’” ir vieta, kur laika plūdums kļūst nebūtisks. Miers un atmosfēra, ko veido apkārtnes lauku ainava un pārdomātā arhitektūra, ir izcila vide, kurā aizmirst pilsētas rūpes un steigu. Ar cieņu pret dabisko un rūpēm par apmeklētāju “Zoltners” komanda atbildīgi veido vietu, kurā valda patiesas vērtības un pamatīgums. Vai tā ir maltīte, glāze pašu brūvēta alus, naktsmājas vai pastaiga, baudot ainavu – šeit tiecas uz izcilību katrā detaļā, lai ikviena tikšanās ir notikums.

*Ir iespējami norēķini ar skaidru naudu vai norēķinu kartēm.

zoltners.lv

Piedzīvojumu spēle / kvests Abgunstes muižā

Piedzīvojumu spēle / kvests Abgunstes muižā (Abgunste, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads)

Abgunstes muiža ir gadu desmitiem slēpts dārgums ar gadu simtiem seniem stāstiem un gadu tūkstošiem glabātu spēku. Uz septiņām svētvietām celtā muižas apbūve ir vieta patiesumam un radošumam, kur restaurēt iepriekš nepiedzīvotas sajūtas. Veids, kā muiža atjaunojas šķiet pārpārēm maģisks. Vien 2 gadu laikā, kopš muižas durvju jauno laiku atvēršanās, baudīti vairāki mākslas simpoziji, uzņemti tūkstošiem spēku nesošu viesu, ievilkts internets, salabotas ūdens notekas, restaurēti daudzi desmiti vēsturisko logu, uzbūvēts Baltijā lielākais keramikas ceplis, iekārtotas darbnīcas & naktsmājas māksliniekiem, uzbūvēta svinību nojume un aizvadītas vairākas īpaši fotogēniskas kāzas.
 
*Iespējama apmaksa ar pārskaitījumu.

abgunste.lv

Namiņš kokā un kalnā “Glamping Tērvete”Namiņš kokā un kalnā “Glamping Tērvete
” (“Vidiņi”, Tērvetes novads)

Ezera krastā, priežu meža ielokā, atrodas skaisti, mājīgi namiņi, kuros iespējams paslēpties no pilsētas kņadas un atpūsties no ikdienas skrējiena. “Glamping Tērvete” ir jaunas, uzņēmīgas ģimenes lolojums. Sākotnēji namiņš kokā tika celts privātām vajadzībām, taču celtniecības laikā radās ideja to piedāvāt arī citiem. Pirmos viesus namiņš sagaidīja 2019. gada vasarā, kad tika nodibināts SIA “Glamping Tērvete”. 2020. gada sezonā atklāts jaunais ‘’Namiņš kalnā’’.
 
*Veicot rezervāciju. Apmaksa iespējama ar pārskatījumu.

glampingtervete.lv

Mūsdienīgs restorāns-grilbārs Ozolnieku ezera krastā ‘’Masti Grill&Chill’’ un blakus esošais veikparks ‘’5 Masti’Mūsdienīgs restorāns-grilbārs Ozolnieku ezera krastā ‘’Masti Grill&Chill’’ un blakus esošais veikparks ‘’5 Masti’
(Ozolnieki, Ozolnieku nov.)

Restorāns - grilbārs Masti Grill&Chill ir mūsdienīgs un Rietumeiropas tendencēm raksturīgs restorāns, ko 2017. gadā izveidoja Štubju ģimene. Šī ir vienīgā vieta Jelgavas tuvumā, kas piedāvā atvērta tipa virtuvi, kur uz īpaša kokogļu grila tiek gatavoti gardi ēdieni – grilēta gaļa, zivis, picas. Šeit var nobaudīt arī gardu kafiju, atspirdzinošus kokteiļus un palutināt sevi ar kādu desertu.

Ozolnieku ezera krasts ar savu šarmu un atmosfēru ir īpaša vieta, kur atpūsties gan ģimenēm ar bērniem, gan kopā ar draugiem, gan romantiski pavadīt laiku divatā. Restorānam ir sava terase ar plašu skatu uz horizontu un ezera virsmu. Šī ir vieta, kur var gan relaksēti ieturēt pusdienas vai pavakariņot romantiskā gaisotnē, gan vadīt semināru vai konferenci, kā arī nosvinēt kādu ballīti. Interjerā izmantoti Latvijā slavenu mākslinieku mākslas darbi, kurus iespējams iegādāties.

Paralēli tam visam ir iespēja noraudzīties uz brīvības, prieka un azarta pilno atmosfēru blakus esošajā veikparkā, kur braucēji dažbrīd veic elpu aizraujošus trikus, kā arī ir pieejamas dažādas citas izklaides visai ģimenei.
 
*Iespējami norēķini gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu kartēm.

Dabas un izziņas taka “Viesatas upesloki”Dabas un izziņas taka “Viesatas upesloki”
(netālu no “Kraujām”, Irlavas pag., Tukuma nov.)

Gleznainajos Viesatas upes krastos tiek piedāvāts izstaigāt dabas un izziņas taku “Viesatas upesloki” un sarīkot pikniku dabā. Takas garums vienā virzienā ir 5,1 km, un to iespējams iziet 3 dažādos variantos. Iespējami gida pakalpojumi, taču taka ir marķēta un izstaigājama arī bez pavadoņa palīdzības. Lai izstaigātu visus upes līkumus, būs nepieciešamas 3 - 4 stundas.

*Ieeja bezmaksas.

Atpūtas komplekss “Miķelis”: naktsmājas, restorāns un mašīnu muzejsAtpūtas komplekss “Miķelis”: naktsmājas, restorāns un mašīnu muzejs
(Uzvara, Gailīšu pagasts, Bauskas novads)

“Miķelis” ir vieta, kur senais un etniskais savijas ar mūsdienīgo, kreatīvo. Te var aplūkot lielāko privāto seno un ekskluzīvo spēkratu kolekciju Baltijā, autentisku 19./20.gs. mijas zemnieku lauku sētu, nakšņot jaunā, modernā viesnīcā, un baudīt gardu maltīti restorānā, kā arī smelties enerģiju no skaistās, gleznainās dabas. Tāpat “Miķelis” apkārtnē ir iespēja rīkot svinības ar saviem līdzi paņemtajiem “groziņiem”, iekurt ugunskuru, iznomāt laivas un peldēties Mūsas upē.

*Rezervācija, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā vai rakstot e-pastu uz info@mikelis.lv.

mikelis.lv

Pokaiņu mežsPokaiņu mežs
(Dobeles novads, Naudītes pagasts, Pokaiņi, “Senpokaiņi”)

Pokaiņu mežs allaž bijis iecienīts galamērķis visiem, kas aizraujas ar mistiku. Šī vieta esot apveltīta ar īpašu enerģētiku un neizskaidrojamiem akmeņu krāvumiem, kas kārtojas grupās, kaudzēs, akmens upēs un vaļņos. 15 km garajās takās var doties vienatnē vai kopā ar gidu, kurš parādīs:

  • Veselības taku, kur attīrīties un kļūt veselam;
  • Gadskārtu vārtu taku;
  • Zodiaka apli, kurā iepazīt sevi;
  • Vēlmju piramīdu;
  • Akmeņu krāvumu "Tīrītava", kur uzņemt spēku.

Saldumu tūre bišu dravā “Kāres”

Saldumu tūre bišu dravā “Kāres” (Kāres, Blīdenes pagasts, Brocēnu novads)

Viesošanās “Kāres” būs ļoti interesants un gards piedzīvojums. Te iespējams nodegustēt pēc inovatīvas tehnoloģijas radītu dabīgu dažādu augu un ziedu medu (tostarp arī latvāņu), bišu maizi un dažādu veidu ziedputekšņus, iemēģināt roku medus kāru atvākošanā un medus sviešanā, sveču liešanā, saģērbties bitenieka tērpā un izbaudīt adrenalīnu rosinošu atrakciju “Riča”, bet pēc tam draudzēties un fotografēties ar bitēm. Piknika vieta – bez maksas, ja nepieciešams ugunskurs – jāmaksā papildus.

*Ekskursijām un radošajām darbnīcām iepriekš jāpiesakās.

meduspils.lv

Jautro zvēriņu alpaku apskate “Alpaku Salā”Jautro zvēriņu alpaku apskate “Alpaku Salā”
(Bebrene, Bebrenes pagasts)

Alpaku audzētavas Alpaku Sala apmeklējums būs jautrs piedzīvojums visai ģimenei. Šeit var ne tikai baudīt dabu, bet arī jautri pavadīt laiku, vērojot alpaciņas, uzzinot ko jaunu par šiem dzīvniekiem. Vilnas namiņā “Dzīpari” iespējams iegādāties glītus adījumus, lai ziemā varētu sasildīties ar alpaku vilnas zeķēm un dūraiņiem. Tāpat interesenti var šeit iegādāties… paši savas alpakas audzēšanai.

*Izzinoša atpūta ģimenēm un ceļotāju grupām, iepriekš rezervējot laiku. Plānotais tikšanās laiks ar alpaciņām 60- 90 minūtes. Audzētavas apmeklējums – 4 eiro.

alpakusala.com

Latvijas lepnākā pils – Rundāles pils

Latvijas lepnākā pils – Rundāles pils (Rundāles pagasts, Pilsrundāle)

Arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli baroka un rokoko stilā celtā pils noteikti jāredz katram! Tā ir celta laikā no 1736.-1740. gadam un ir patiešām iespaidīga – daudzās pils zāles ir pasakaini greznas, bet pils teritorijā var apskatīt:

 

  • Rožu dārzu;
  • Amfiteātri;
  • Strūklakas;
  • Kurzemes hercogu kapenes.

Papildus šeit iespējams izbraukt ar elektromobili Rundāles pils apkārtnē vai ar vēsturisku laivu pa pils dīķi un nobaudīt maltīti pils restorānā vai kādā no  kafejnīcām.
 
*Biļetes iespējams iegādāties iepriekš mājaslapā, veicot maksājumu ar karti.

rundale.net