Māksliniecei Laurai Juhņevičai mājoklis ir ne tikai vieta, kur atpūsties, bet arī gleznot. Viņa ap sevi radījusi vidi, kas iedvesmo un ļauj radīt dažādus skaistus mākslas darbus. Aicinām ielūkoties viņas mājoklī un iedvesmoties dažādiem interjera risinājumiem!

Augi kā iedvesmas avots
Augi Lauras dzīvoklī ieņem īpašu vietu. Viņa aizrāvusies ar Pileju audzēšanu, kura sulīgi zaļās lapas īpaši labi izceļas uz baltajām telpu sienām.

“Pašreiz gleznoju mājās, un manā stūrītī ir noteikti jābūt molbertam, ērtam krēslam un augiem. Augi mani ļoti iedvesmo un, manuprāt, tie ne tikai lieliski bagātina interjeru, bet arī attīra telpu, kas manā profesijā ir ļoti būtiski.”

Lieli logi un gaišas telpas
Gaisma ir ļoti svarīga interjera sastāvdaļa, un to atzīst arī Laura: Vide man ir ļoti nozīmīga radošajam procesam. Ja gleznoju savā dzīvesvietā, tad tur noteikti jābūt lieliem logiem un gaišai telpai. Tas pats attiecas, ja gleznoju darbnīcā. Gleznošanai ir nepieciešama gaiša telpa, vislabāk dienas gaisma, lai varētu visprecīzāk redzēt toņus.”

Kā viņa pati atzīst, sienu krāsa ir ļoti svarīga – gaišas sienas ļauj eksperimentēt ar mājokļa iekārtojumu. “Man ir viena ļoti būtiska lieta, kas vienmēr ir prioritāte, sākot dzīvot dzīvoklī. Man ir svarīgi, lai sienas ir gaišas. Ja sienas ir gaišas, varu iedomāties sevi tur dzīvojam un iekārtojam mājvietu pa savam. Šajā ziņā esmu izvēlīga. Ir pat bijis, ka sarunāju un sienas pati pārkrāsoju sev tīkamā tonī.”

Lauras sapnis vienmēr ir bijis gleznot mājās, un tas arī piepildījies. “Šobrīd studija atrodas mājās, un tas arī ir mans sapnis - gleznot mājās. Mums ir ne pārāk liels dzīvoklītis, taču nākotnē vēlētos māju, kur atsevišķa telpa būtu mana studija. Tāda ar lieliem logiem, vēlams vienkārši stiklota mājas piebūve ar daudz gaismu.”

Darba vieta radošajam procesam
Lai varētu radoši izpausties, ir ļoti svarīgi iekārtot darba vietu, kas spēj iedvesmot.

“Es visu dzīvokli esmu iekārtojusi pa savam, bet mans mīļākais stūris noteikti ir mana darba vieta. Tur ir viss, kas nepieciešams manam radošajam procesam. Man patīk skaistas lietas, mīlu pinumus, līdz ar to daudz tiek izmantoti arī šāda veida elementi. Dažādas otas, krāsas, paletes un, protams, augi.“

Iekārtojot mājokli, viņai bijis ļoti svarīgi izveidot stūrīti, kurā iespējams pabūt ar sevi. “Es uzskatu,  ka cilvēkam ir jābūt laikam sev un kaut nelielam savam stūrītim, lai varētu atjaunoties, apdomāties, mazliet pabūt ar sevi. Man ir ļoti svarīgi, ka man mājās šāds stūrītis ir - kur varu, kaut brīdi netraucēti būt ar sevi.”

Sapnis – māja laukos
Lauras nākotnes sapnis ir māja laukos – kur vienā pusē ir plašums, lauki, savukārt otrā pusē – mežs. 

“Vēlētos atjaunojamu māju. Es neesmu moderno māju fans. Es mīlu muižas, senas ķieģeļu, koka mājas. Tādas, kur jūtama elpa, kur materiāli “elpo” un viss nav perfekti noslīpēts.”

Daloties ar pārdomām par nākotni un sapņiem attiecībā uz mājokli, Laura atzīst: “Es gribētu telpu ar stikla griestiem, lai varu skatīties mākoņos. Vēlētos pati apgleznot griestus ar debesīm, mākoņiem līdzīgi kā Rundāles pilī, tikai bez tēliem. Vēlētos atsevišķu telpu, kas būtu mana mākslas galerija, kur varētu rīkot izstādes un pieaicināt mūziķus. Dzert tēju un baudīt atmosfēru. Gribētu ļoti stilīgu vistu māju un katrai vistai īpašu vārdiņu. Vēlētos iekārtot māju tādā Toskānas villu stilā un pie mājas sastādīt ciprešu aleju. Un, protams, siltumnīcu, kur varētu audzēt dažādus labumus un manas mīļās Pilejas.”

Izmanto izdevību un radi mājokli, kas iedvesmo arī tevi, kopā ar Luminor!