14.01.2021. Ko ņemt vērā iekārtojot mājokli? Kādu krāsu paleti izvēlēties sienām, dekoriem un mēbelēm? Aicinām ielūkoties 2022.gada interjera dizaina tendencēs.

Modē ilgtspējīgi interjera risinājumi

Šogad interjerā dominēs ilgtspējīgi risinājumi. Šā gada tendencēs dominē dabīgie materiāli – koks, akmens, korķis, bambuss, lins, vilna un citi dabas materiāli, kas ne tikai apliecina cilvēka ciešo saikni ar mūsu planētu, bet arī rūpes par to. Turklāt dabīgie materiāli būs lielisks akcents, kas spēj atdzīvināt interjeru.

Krāsu karaliene 2022

Ik decembri krāsu institūts "Pantone", kas nosaka pasaulē plaši atzītus krāsu standartus, nosauc nākamā gada aktuālo krāsu. Šogad par 2022.gada krāsu tika nosaukta “Veri Peri" karmirtes zilā nokrāsa. “Pantone” norāda, ka šī violetā nokrāsa apvieno tradicionālās zilās krāsas “noturību” ar sarkanās krāsas “aizrautību un enerģiju”. Violetā krāsa piestāv guļamistabām un atpūtas zonām, kā arī būs elegants akcents tekstiliztrādājumos, traukos un mēbelēs.

Daudzfunkcionālas telpas

Pandēmijas laiks daudzos mājokļos ieviesis izmaiņas, tās padarot ne tikai par vietu, kur atpūsties, bet arī mācīties, strādāt, sportot un nodarboties ar hobijiem. Iekārtojot mājokli, vērts padomāt par vidi, kur katram mājas iemītniekam ir sava personiskā telpa. Pat tad, ja dzīvojamā platība ir maza, to var norobežot ar dažādu mēbeļu palīdzību, tādā veidā izveidojot vairākas zonas. 

Dabas pieskāriens interjerā

Telpaugi ir svarīga šī gada interjera sastāvdaļa. Neatkarīgi no tā, vai augi mājoklī tiek izvēlēti, lai ienestu dabas noskaņu vai atsvaidzinātu interjeru, tie ne tikai lieliski iederēsies mājoklī, bet arī radīs tīrāku, mitrāku gaisu. Starp populārākajiem augiem ir, piemēram, monsteras un līdakastes. Turklāt, līdakaste ne tikai lieliski izskatīsies interjerā, bet arī spēs no gaisa izvadīt toksīnus. Augi kalpos arī kā labs risinājums telpas zonu nodalīšanai. 

Noapaļotas formas

Stingras līnijas nomaina noapaļotas formas, tādā veidā interjeram piešķirot vieglumu un mazliet pat romantisku pieskaņu. Noapaļotas formas spoguļi, krēsli, galdi, dekori – lai gan šī nav jauna tendence, taču 2022.gadā tā saglabā savu popularitāti. 

Līnijas, svītras un rūtiņas

Izmantojot līnijas, svītras un rūtiņas, telpai ir iespējams piešķirt simetrisku atsvaidzinājumi. Šie raksti lieliski izskatīsies spilvenos, mākslas darbos, paklājos. Ļoti būtiski pieminēt arī to, ka šie raksti lieliski iederas gandrīz katrā interjera stilā, tāpēc nošaut greizi ar dekoru izvēli būs teju neiespējami. 

Samts – grezni un mājīgi

Tekstilizstrādājumos 2022.gadā dominē samts. Šis audums ir piemērots gan viesistabām, gan guļamistabām. Tas rada greznības un izsmalcinātības sajūtu, tajā pat laikā radot siltumu un mājīgumu. Samts būs arī kā lielisks dekors, piemēram, spilvenos. 

Ja esi izlēmis, ka laiks atsvaidzināt mājokli, tad 2022.gads noteikti ir izcils brīdis, lai to darītu, jo inovāciju un mūsdienīgu risinājumu šogad netrūkst!

Hipotekārais kredīts