“Bankas novērojumi liecina, ka Baltijas valstu mājsaimniecības pandēmijā uzkrātos līdzekļus arvien vairāk izvēlas ieguldīt, tai skaitā akciju tirgū. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem trijiem ceturkšņiem, audzis ieguldītāju skaits, vidējās summas apjoms, bet darījumu skaits un apjoms pat divkāršojies. Tā kā ieguldījumu platforma Luminor Investor ir piemērota arī cilvēkiem bez priekšzināšanām, bankas klienti to aizvien aktīvāk izmanto, lai veidotu savus nākotnes uzkrājumus,” saka Luminor bankas Uzkrājumu un ieguldījumu produktu attīstības vadītājs Jānis Bebris.

Neskatoties uz to, ka Tesla akciju vērtība šī gada sākumā piedzīvoja būtisku kritumu, darījumu apjoms ar šī ASV uzņēmuma akcijām trīs ceturkšņos sasniedzis gandrīz 22 miljonus, un tas ir pielīdzināms 2020. gada rādītājiem visa gada garumā. Šobrīd Tesla akciju vērtība atkal kāpj un tuvojas vēsturiski augstākajam punktam, kas bija šī gada janvārī.

Līdz ar izejmateriālu cenu kāpumu vērojams arī būtisks klientu aktivitātes kāpums enerģijas sektora akciju tirdzniecībā. Krievijas gāzes giganta Gazprom akcijas bija populārākās šajā sektorā, bet klienti aktīvi tirgojuši arī citas šī segmenta akcijas.   

Pēc darījumu skaita topā atrodas arī ASV spēļu ražotājs Gamestop, kam seko Ķīnas viedo elektroauto ražotājs NIO. 

“Tirgotāko vērtspapīru augšgalā arvien biežāk redzam arī biržā tirgotos fondus (ETF). Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos visbiežāk klienti veica investīcijas ETF, kuru pamatā ir  Vācijas biržas indeksā DAX, Eiropas indeksā STOXX Europe 600 un ASV indeksā S&P500 ietilpstošo akciju grozi. Pasaules ETF tirgus pēdējā desmitgadē ir ievērojami audzis un arvien biežāk arī Luminor Investor klienti investīciju portfeli sāk veidot tieši veicot diversificētas investīcijas biržā tirgotajos fondos,” skaidro J.Bebris.

Luminor Investor platforma, kas 2019. gadā saņēma Lietuvas Biznesa konfederācijas apbalvojumu “Gudrs risinājums 2019”, piedāvā iespējas ieguldīt vairāk nekā 15 000 vienkāršajos finanšu instrumentos, tostarp akcijās, biržā tirgotos fondos (ETF), obligācijās un ieguldījumu fondos. 

Luminor atgādina, ka jebkurš ieguldījums ir saistīts ar risku un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus, tāpēc ieguldītājiem ir rūpīgi jāizvērtē sava finansiālā situācija, lai izprastu saistītos riskus un nodrošinātu savas situācijas atbilstību pirms jebkādu ieguldījumu veikšanas, ieguldījumu pārtraukšanas vai jebkādu darījumu slēgšanas. Ieguldītājs uzņemas atbildību par pieņemtajiem ieguldījumu lēmumiem, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir jāiepazīstas ar visiem dokumentiem, piemēram, fondu prospektiem, finanšu instrumentu prospektiem, finanšu instrumentu un ar tiem saistīto risku aprakstiem, kā arī ar citiem ieguldītāju aizsardzības dokumentiem. Rakstā sniegtā informācija nav uzskatāma par Luminor sniegtu ieguldījumu konsultāciju vai rekomendāciju.