Šis ir īstais brīdis e‑komercijai, tāpēc apvienojot zināšanas un pieredzi, Luminor banka kopā ar partneriem ir izveidojusi vietni, kurā apkopoti noderīgi ieteikumi kā uzņēmumiem attīstīt savu darbību e‑vidē. Šajā rakstā uzzināsi 7 noderīgus padomus kā veiksmīgi reklamēt savu e-veikalu. 

Interneta “džungļos” ir viegli pazust. Tas mūsdienās ir tik ļoti piesātināts ar informāciju un dažāda veida saturu, ka pārsvarā e‑veikala atvēršana nenozīmē, ka cilvēki par to zinās, pamanīs. Tāpēc jādomā par to, kā izplatīt ziņu par jauno e‑veikalu. Lasi tālāk un uzzini 7 padomus, kā reklamēt savu e‑veikalu! 

1. Sāc ar esošo klientu uzrunāšanu

Vispirms svarīgi saprast, kādi “izejmateriāli” jau ir tavās rokās – ja tev ir sava klientu bāze, noteikti sāc ar to. Ja klients tev seko sociālajos tīklos vai ir sniedzis savu kontaktinformāciju, tas nozīmē, ka viņš tev uzticas un varbūt pat ir lojālais klients, līdz ar to labprāt uzklausīs tevis piedāvāto informāciju, šajā gadījumā – “mums ir jauns e‑veikals, tas ir labs un uzticams”.
 

 
2. Uzrunā jaunus klientus ar digitālo reklāmu

Digitālā reklāma sniedz iespēju sasniegt jaunu auditoriju salīdzinoši vienkārši un par relatīvi zemām izmaksām. Dažādi kanāli paredzēti dažādiem mērķiem:

 
3. Sakārto SEO, lai e‑veikals būtu atrodams
Lai tavs e‑veikals būtu atrodams meklētājsistēmās, piemēram, Google Search, obligāts noteiktums ir lapas SEO sakārtošana.
 
SEO jeb “search engine optimization” ir rīcību kopums, kas nodrošina, ka tavu vietni, e‑veikalu var viegli atrast internetā – tas ir darbs ar mājaslapas saturu un tā optimizāciju. Ideāli sakārtota SEO rezultātā tavs e‑veikals parādīsies Google organiskajos rezultātos, respektīvi, tas būs redzams meklēšanas rezultātu pirmajā lapā pat bez Search reklāmas pirkšanas. 
 
4. Izveido detalizētu satura mārketinga plānu
Satura publicēšanas platformas dod iespēju veidot jau daudz ciešākas attiecības un saikni gan ar esošajiem, gan potenciālajiem klientiem. Šobrīd populārākās satura platformas ir:

Kanāla un platformas izvēle būs atkarīga no e‑veikala specifikas un mērķauditorijas, taču, lai arī ko tu izvēlētos, noteikti nepieciešams satura mārketinga plāns, kurā skaidri definēts:

 
5. Pārdod tiem, kas jau iepērkas

Neaizmirsti, ka arī pats e‑veikals var būt kā pārdošanas kanāls. Ieviešot produktu ieteikumus vai produktu kombinācijas, ir iespējams parādīt plašāk tava e‑veikala klāstu un pārdot vairāk:

6. Analizē iegūtos rezultātus kā daļu no mārketinga

Lai varētu izprast reklāmas atdevi, mārketinga aktivitātes noteikti rūpīgi jāanalizē, izmantojot mājaslapas analītiku. Tas palīdz izvērtēt efektīvākos kanālus, platformas, pat satura mārketinga elementus u.c. Ja kāds no tiem neatnes tev vēlamo rezultātu ­– kaut kas jāmaina vai jāizvēlas ieguldīt citās aktivitātēs.


 
7. Vienmēr domā plašāk

Protams, nevajag aizmirst, ka bez digitālā mārketinga eksistē arī citi mediji un dažādas reklāmu aktivitātes. Ja šķiet, ka nepieciešams sasniegt auditoriju vēl citos veidos, vari izmantot arī citus mediju kanālus, piemēram:

Atceries – pats galvenais ir rūpīga plānošana un rezultātu analīze. Ja to darīsi veiksmīgi, ātri vien sasniegsi plašu pircēju skaitu, kas veicinās preču pārdošanu!

 

Ekspertu viedoklis un ieteikumi par tev svarīgām tēmām