05.06.2023.

Vēlies iegādāties auto, taču nevari izlemt – pirkt jaunu vai lietotu? Iepazīsties ar lietota un jauna auto iegādes plusiem un mīnusiem, kas var atvieglot lēmuma pieņemšanu!

Jauna auto iegādes priekšrocības

Jauna auto iegāde no salona, protams, ir daudzu cilvēku lolots sapnis. Tālāk esam uzskaitījuši galvenās priekšrocības, izvēloties jaunu auto.

  • Ražotāja garantija – iegādājoties jaunu auto no salona, viens no lielākajiem ieguvumiem ir ražotāja garantija. Veicot obligātās apkopes, garantijas periodā nebūs jāsatraucas par automašīnas tehnisko stāvokli.
  • Jaunākās tehnoloģijas – jauni auto ir aprīkoti gan ar uzlabotām drošības sistēmām, gan mūsdienīgākiem displejiem.
  • Tehniskā apskate ik pēc diviem gadiem – iepriekš nereģistrētam auto ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc tam, kad tas pirmoreiz reģistrēts Latvijā. Otrā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc pirmās tehniskās apskates. Turpmāk gan valsts tehniskās apskates būs jāveic katru gadu, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē.

Jauna auto iegādes mīnusi

Protams, jauniem auto ir arī savi mīnusi, kas var likt apšaubīt domu par tā iegādi. 

  • Augstāka cena – izvēloties iegādāties jaunu auto, jārēķinās, ka tā iegādes izmaksas visdrīzāk būs daudz lielākas nekā lietotas automašīnas gadījumā. Tas attiecas arī uz apdrošināšanas izmaksām. 
  • Straujš vērtības kritums – automašīnas vērtība krītas jau brīdī, kad auto pamet salona telpas, un turpina strauji kristies pirmos trīs gadus. Gadījumā, ja nākotnē vēlēsies pārdot iegādāto automašīnu, būs jārēķinās, ka tās vērtība var būt nokritusies pat par vairākiem tūkstošiem. 

Lietota auto iegādes priekšrocības

Iegādājoties lietotu auto, var būtiski ietaupīt, jo tā cena ir daudz izdevīgāka par jauna auto cenu, kā arī ilgtermiņā lietota auto vērtība būtiski nemazināsies. 

  • Zemāka cena – viena no galvenajām priekšrocībām, iegādājoties lietotu automašīnu, protams, ir cena. Tā ir iespēja atrast savu sapņu auto par zemāku cenu. 
  • Lietota auto vērtība krītas lēnāk – atšķirībā no jaunas automašīnas vērtības, lietota auto vērtība krītas daudz lēnāk. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja vēlēsies auto pārdot, to varēsi izdarīt par teju tādu pašu summu, kādu iztērēji iegādei.

Lietota auto iegādes mīnusi

Izvēloties par labu lietotai automašīnai, ir būtiski ņemt vērā arī vairākus mīnusus, kas var ietekmēt lēmuma pieņemšanu. 

  • Nav garantijas – iegādājoties lietotu auto no privātpersonas, tu nesaņemsi garantiju. Papildus tam bieži vien, piemēram, nevarēsi pārliecināties, vai norādītā kilometrāža atbilst patiesībai.
  • Remonta un uzturēšanas izmaksas – lietotam auto būs lielāks nobraukums, līdz ar to tehniskais stāvoklis visdrīzāk nebūs perfekts. Var gadīties, ka, sākotnēji ieguldot mazāk, pavisam drīz nāksies šķirties no prāvākām summām, regulāri apmeklējot auto servisus.

Lietots vai jauns – kuru izvēlēties?

Izvēloties savai situācijai piemērotāko risinājumu, ir svarīgi izvērtēt visus plusus un mīnusus. Lietota auto iegāde īstermiņā būs daudz izdevīgāka par jauna auto iegādi, taču ilgtermiņā lietotas automašīnas uzturēšana visdrīzāk prasīs lielāku finansiālo ieguldījumu nekā jauns auto. Tāpēc pirms auto iegādes ir būtiski aprēķināt nākotnes izmaksas un pieņemt dzīves paradumiem un finansēm atbilstošu lēmumu. 

Novēlam tev atrast savu sapņu auto!

Kļūsti par klientu attālināti