04.06.2021.

Vai plāno iegādāties savu pirmo auto? Vai arī pienācis laiks nomainīt esošo transportlīdzekli pret citu? Jebkurā gadījumā vairumam no mums pienāk mirklis, kad jāuzdod sev šis svarīgais jautājums –pirkt pilnīgi jaunu vai lietotu auto? Aplūkosim, kādi ir plusi un mīnusi gan vienā, gan otrā gadījumā.

Ieguvumi, pērkot jaunu auto

Jauns auto, kura panelī nobraukuma kilometrāža tuvinās nullei, ir daudzu izlolots sapnis. Turklāt jauna salona smarža… Nesalīdzināma ne ar ko citu! Papildus emocionālam gandarījum jauna auto iegādei ir vēl arī citas priekšrocības.

  • Ražotāja garantija. Pats lielākais ieguvums, pērkot jaunu auto no salona, protams, ir ražotāja garantija – ja veiksi obligātās apkopes, garantijas periodā tehniskā ziņā tev ne par ko nebūs jāuztraucas.
  • Jaunākās tehnoloģijas. Mūsdienu transportlīdzekļi izskatās teju pēc multimediju centriem. Papildus dažādām izklaides iespējām tie ir aprīkoti gan ar lieliskām drošības sistēmām, gan arī tie noteikti patērēs mazāk degvielas nekā lietoti auto.

Jauna auto iegādes mīnusi

Jauns auto izklausās patiešām lieliski, taču tam, bez šaubām, ir arī savi mīnusi, kas diezgan pamatīgi liek apsvērt citas transportlīdzekļa iegādes opcijas.

  • Lielākas sākotnējās izmaksas. Lieki teikt, ka jauns auto ir par prāvu summu dārgāks nekā lietots auto. Turklāt tas attiecas ne tikai uz paša auto cenu, bet arī uz apdrošināšanas izmaksām.
  • Strauja vērtības krišanās. Realitātē ir tā, ka pilnīgi jauna auto vērtība sāk kristies jau pirmajā sekundē, kad tas pamet salona telpas, un turpina strauji kristies pirmo trīs gadu laikā. Šajā periodā tu “zaudē” vairākus tūkstošus eiro, ko noteikti izjutīsi, kad vēlēsies vēlāk auto pārdot.

Priekšrocības, iegādājoties lietotu auto

Lietots auto cenas ziņā būs daudz izdevīgāks, turklāt pēc iegādes tā cenas kritums nebūs tik dramatisks kā jaunam. Papildus lietota auto pircēji baudīs šādas priekšrocības:

  • Lielāka izvēle par labu cenu. Pērkot auto no salona, būs jāņem jaunākais modelis, taču, iegādājoties lietotu, paveras plašs izvēles klāsts. Atliek vien izvēlēties komplektāciju un aprīkojumu, un tad jau izvēle ir tavās rokās – marka, modelis, gads, utt. 
  • Pārdošanas vērtība saglabājas. Atšķirībā no jauna auto, kad vēlēsies pārdot savu lietoto transportlīdzekli, to varēs izdarīt par teju tādu pašu summu, kādu iztērēji iegādes brīdī. Lietota auto vērtība krītas daudz lēnāk. Tāpēc – ja vēlies un ir azarts, varēsi mainīt automobiļus kaut reizi gadā!

Mīnusi, pērkot lietotu auto

Tomēr nedrīkst aizmirst arī par to, ka ir vairāki faktori, ar ko jābūt piesardzīgam, iegādājoties lietotu auto. Lūk, pāris svarīgāko aspektu:

  • Lielākas uzturēšanas izmaksas. Vispirms jārēķinās, ka lietotam auto būs lielāks nobraukums, kas nozīmē – tas noteikti nebūs tehniski perfektā stāvoklī. Var gadīties, ka, sākotnēji ieguldot mazāk, pavisam drīz nāksies šķirties no prāvākām summām, regulāri apmeklējot auto servisus.
  • Nav garantiju. Tiesa, mazumtirgotāji mēdz piedāvāt savu garantiju, taču tā noteikti nebūs pieejama, pērkot lietotu auto no privātpersonas. Papildus tam diemžēl bieži nevar pārliecināties, vai, piemēram, norādītā kilometrāža atbilst patiesībai.

Lai arī ko izvēlēsies, ceram, ka tavs jaunais transportlīdzeklis kalpos ilgi un kvalitatīvi!

Kļūsti par klientu attālināti