07.04.2022.

Virtuve ir viena no vietām, kur mājsaimniecībās parasti rodas vislielākais elektrības patēriņš. Tējkanna, ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna, cepeškrāsns – šīs ir tikai dažas no ierīcēm, kuras ikdienā tiek izmantotas. Esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas palīdzēs samazināt virtuves elektrības patēriņu!

Gatavo gudrāk

Lai samazinātu elektrības patēriņu virtuvē, izvēlies gatavošanas traukam atbilstošu riņķa lielumu, tādā veidā samazinot siltuma zudumu. Gatavojot ēdienu, izmanto pannu un katlu vākus, jo tā ne tikai pagatavosi ēdienu ātrāk, bet arī ietaupīsi elektroenerģiju.

Ledusskapis – lielākais elektrības patērētājs

Viens no lielākajiem elektrības patērētājiem virtuvē noteikti ir ledusskapis, jo tas darbojas 24 stundas, 7 dienas nedēļā, visu cauru gadu. Ir svarīgi pievērst uzmanību pāris elementārām lietām, kas ilgtermiņā palīdzēs samazināt elektrības patēriņu. Pirmkārt, iestati ledusskapja optimālo temperatūru. Ledusskapim tā parasti ir ap 5°C, savukārt saldētavai ap -18°C. Noteikti pievērs uzmanību arī tam, lai iekārtu durvju siltumizolācija būtu pietiekama. Otrkārt, pārliecinies, ka ikdienā ledusskapis un saldētava nav pārpildīti. Produkti palīdz saglabāt aukstumu, taču, ja tajā atradīsies pārmērīgs produktu skaits, tas var traucēt pareizas gaisa cirkulācijas procesam. Treškārt, ja pamani, ka uz ledusskapja vai saldētavas virsmām izveidojusies ledus kārtiņa, ir nepieciešams ierīci atsaldēt. 

Energoefektivitāte mazajās ikdienas lietās

Ar dažādām mazām ikdienas darbībām ikvienam no mums ir iespēja ilgtermiņā būtiski ietaupīt elektrības patēriņu. Gatavojot no rīta kafiju, tējkannā ielej tikai tik daudz ūdens, cik nepieciešams uzvārīt konkrētajā brīdī. Iegādājies LED gaismekļus un A klases virtuves ierīces. Ja tev ir iespēja, ir vērts izmantot trauku mazgājamo mašīnu, jo tā patērē mazāk ūdens, kā trauku mazgāšana ar rokām. 
 
Šie mazie ikdienas knifiņi, kurus mēs varam sākt darīt jau šodien, var palīdzēt spert soli pretī zaļākai nākotnei!
 
Informācijas avots - energouzņēmums Enefit.