Kā izdarīt pareizo izvēli – izstrādāt savu e-veikalu “no nulles” vai izvēlēties kādu no gatavajām platformām? Šajā rakstā aplūkosim, kādas priekšrocības sniedz sava e-veikala izveide, kādi varētu būt iespējamie klupšanas akmeņi, un īsi aprakstīsim šobrīd populārākās e-komercijas platformas gan Latvijā, gan visā pasaulē (Etsy, Amazon, Ebay).

Kādas priekšrocības sniedz sava e-veikala izveide

Svarīgākais ieguvums, ko sniedz pašam sava e-veikala izveide, ir pilnīga kontrole pār ļoti daudziem aspektiem, piemēram:

Turklāt, izvēloties veidot savu e-veikalu, nebūs jāsaskaras ar “iekšējo konkurenci”, respektīvi, tev nebūs jākonkurē ar līdzīgiem produktiem, jo saviem apmeklētājiem varēsi piedāvāt tikai savus produktus. Turpretī, piemēram, Amazon lietotājam uzreiz tiks piedāvāti arī citu pārdevēju produkti. 

Kādi ir iespējamie trūkumi, veidojot savu e-veikalu

Lai gan sava e-veikala izveide sniedz daudz priekšrocību, jārēķinās, ka tas “nāk komplektā” ar vairākiem potenciālajiem trūkumiem:

Kādas ir populārākās gatavās e-veikalu platformas

Ja lēmums izdarīts par labu e-veikala veidošanai kādā no jau esošajām platformām, lūk, kādas šobrīd ir populārākās no tām:    

Kā jau ierasts – atbilde uz jautājumu “Veidot savu e-veikalu vai izvēlēties gatavu platformu?” atkarīga no tieši tava biznesa specifikas. Lai izdodas!