13.10.2020. Apsver iespēju iegādāties apbūves gabalu? Šajā rakstā uzzināsi svarīgākos jautājumus, uz kuriem jārod atbilde, pērkot zemi, kā arī apskatīsim – vai lētāks zemes gabals patiešām nozīmē ietaupījumu ilgtermiņā?

Pats galvenais – saprast, kur vēlies māju būvēt

Pirmais un svarīgākais solis mājas būvniecībā ir, protams, rūpīgi izvēlēties jaunās mājvietas atrašanās vietu – Rīgā, Pierīgā, citā pilsētā vai laukos. Izdarot šo izvēli, ir jāsaprot:
Kāds tavs šī brīža – un ne mazāk svarīgi – nākotnē plānotais dzīvesveids?

Proti, ja izvēlēsies iegādāties zemi salīdzinoši tālāk no pilsētām, tevi sagaida lielāki sarežģījumi celtniecības procesā. Māja-oāze ezera krastā Latgalē vai meža vidū Kurzemē izklausās fantastiski, taču jārēķinās, ka šajos gadījumos tuvumā nebūs komunikāciju, elektrības, ūdens vai, piemēram, būs vēl nepieciešams saņemt būvniecības atļauju. 

Vai zemāka cena patiešām garantē ietaupījumu?

Lētāku bez (ar nepilnām) komunikācijām vai dārgāku zemi, kur viss gatavs būvniecībai – mūžam aktuāls jautājums. Ir rūpīgi jāizpēta visi “par” un “pret”, jo var gadīties, ka, pērkot lētāk, ilgtermiņā samaksāsi vairāk. Piemēram – lūk, divi scenāriji Pierīgā.

Svarīgākie jautājumi, kas jānoskaidro, pērkot zemes īpašumu

Pirms apbūves gabala iegādes noteikti jāizpēta pilnīgi katra detaļa par tā esošo stāvokli un jāizprot, kas varētu nākotnē veidot papildu izmaksas. Lūk, svarīgākie jautājumi, kas jāņem vērā, pērkot apbūves gabalu:

Vēlam veiksmi tava jaunā mājokļa būvniecībā!

Hipotekārais kredīts