16.05.2022.

Kad mājoklī pēkšņi rodas vajadzība pēc papildu apkures, bieži vien tiek izdarīta visvienkāršākā izvēle: doties uz tuvāko būvniecības veikalu un iegādāties lētu elektrisko ventilatoru vai radiatoru. Tas uz īsu brīdi var atrisināt radušos aukstuma problēmu, taču tas radīs citu - lielus elektrības rēķinus.

 

Daudz ekonomiskāks risinājums nekā vecs eļļas radiators vai elektriskais ventilatora sildītājs ir gaisa siltumsūknis, kura uzstādīšana aizņem tikai dienu vai divas. Sākotnējie ieguldījumi siltumsūkņa iegādē var sastādīt gandrīz 1000 eiro, bet, iegādājoties to kopā ar atbilstošas jaudas saules paneļiem, var nodrošināt salīdzinoši stabilu un lētu siltumenerģiju, kā arī ieguldījuma diezgan ātru atmaksāšanos.

Cik daudz es varu ietaupīt?

Salīdzinot ar elektrisko apkuri, siltumsūknis ir daudzkārt ekonomiskāks. Siltumsūknis vidēji patērē 2-3 reizes mazāk elektroenerģijas nekā elektriskā apkure. Tas nozīmē, ka, ja elektriskā apkure mēnesī jums izmaksā 70 eiro, tad ar gaisa siltumsūkni apkures rēķins samazināsies līdz 20-30 eiro, tādējādi gadā ietaupot 480-600 eiro.

Kāpēc izvēlēties siltumsūkni?

Izvēloties apkures sistēmu, ir vērts ņemt vērā arī citus faktorus, ne tikai naudu. Svarīgi aspekti ir arī lietošanas ērtums, uzstādīšanas ātrums, kā arī apkurei un apkopei nepieciešamais laiks. 
 
Atšķirībā no zemgrīdas apkures vai apkures katlu sistēmu izbūves, uzstādīšana ir ātra un neprasa lielus būvdarbus. Salīdzinot ar malkas apkuri, nav jāuztraucas par malku, dūmiem, pelniem un ugunsbīstamību, un mājokli var apsildīt ar vienas pogas palīdzību!
 
Siltumsūknis ir piemērots dažāda lieluma privātmājām, daudzdzīvokļu mājām, dvīņu mājām, biroju un ražošanas ēkām.

Cik ilgi kalpo siltumsūknis?

Ja iekārta tiek labi uzturēta un regulāri kopta, siltumsūkņa vidējais kalpošanas laiks ir 15 gadi.
 
Informācijas avots - energouzņēmums Enefit.
 

Kļūsti par klientu attālināti