Madeira - mūžīgā pavasara sala

Madeira ir ideāls galamērķis ikvienam ceļotājam. Dodies pārgājienos, vēro delfīnus, sērfo, burā vai atpūties Porto Santo pludmalēs. Divas trešdaļas salas veido dabas liegums, kura lielāko teritoriju aizņem subtropu meži, kas bagāti ar dažādiem augiem un dzīvniekiem. Šeit noteikti patiks visiem tiem, kuri mīl doties pārgājienos, jo neaprakstāmi dabas skati šeit sastopami ik uz soļa.

Salas galvaspilsēta Funšala ir bagāta ar vēsturisku mantojumu – no 18.gadsimta saglabājušās muižas, katedrāles, pilsētas teātris un daudzi citi apskates objekti. Funšala ir ostas pilsēta, kurā regulāri piestāj kruīza kuģi, tāpēc šīs pilsētas piekraste ir bagāta ar dažādiem restorāniem un viesnīcām. Pateicoties unikālajam klimatam, gada vidējā gaisa temperatūra Madeirā ir ap +22°C, un parasti tā nenokrīt zemāk par +16°C.

Malta – Vidusjūras pērle

Malta ir valsts ar varenu vēsturi, brīnišķīgām pludmalēm un pasakainu dabu. Sala nav liela, jebkura apskates vieta Maltā ir ne vairāk kā 70-80 kilometru attālumā. Ja esi aktīvās atpūtas cienītājs, tev patiks iespēja izmēģināt niršanu līdz pat 30 metru dziļumam. Malta ir sērfošanas un burāšanas paradīze, jo ūdens tur ir viens no dzidrākajiem pasaulē.

Malta var lepoties ar simtiem arhitektūras pieminekļu. Tajā atrodas ap 50 cietokšņi, kas valsti norobežo no Vidusjūras, un 10 no tiem iespējams aplūkot vēl šodien. Apskates vērta ir arī salas galvaspilsēta Valleta, kas ir bagāta ar senām ieliņām, muzejiem, dārziem un svētnīcām.

Malaga – mākslinieka Pikaso dzimtene

Malaga ir lielākā Spānijas dienvidu piekrastes pilsēta. Spāņu valodā šo pilsētu dēvē arī kā “Costa del Sol” - saulainais krasts. Viena no senākajām Eiropas pilsētām ar greznām katedrālēm, viduslaiku cietokšņiem, Pikaso muzeju un brīnišķīgiem botāniskajiem dārziem. Senatnīgums mijas ar mūsdienīgām mākslas galerijām un ielu mākslu. Netālu no Malagas atrodas slavenā Caminito del Rey taka, kas ved gar stāvajām kanjona sienām. Savukārt 140km brauciena attālumā no Malagas iespējams aplūkot Gibraltāru. 

Kipra – 340 saulainas dienas gadā

Zeltainas pludmales, zilas debesis, saule kas silda teju visu gadu – Kipra ir viens no tiem galamērķiem, kurp doties drūmajos rudens mēnešos. Saules pielietās pludmales mijas ar kalnu masīviem. Citrusaugu dārzi, banānu plantācijas, olīvkoku birzis un vīnogulāji – dabas varenums ik uz soļa. Kipra ir trešā lielākā Vidusjūras sala pēc Sicīlijas un Sardīnijas. Pateicoties Vidusjūrai un siltajam klimatam, Kipra ir bagāta arī ar gastronomisko piedāvājumu – šeit iespējams baudīt dažādas jūras veltes, olīvas, augļus.

Kanāriju salas – mūžīgā vasara

Kanāriju salu arhipelāgs sastāv no vairākām salām - Tenerife, Grankanārija, Fuerteventura,  Lanzarote, Palma –  tās iecienījuši tūristi no visas pasaules.  Populārākās un lielākās no tām ir Tenerife un Grankanārija. Katrai salai ir savs šarms, atšķirīgas dabas ainavas un tradīcijas, taču tās visas vieno klimats – Kanāriju salas jau izsenis bijis rudens un ziemas sezonas galamērķis tiem, kuri vēlas aizbēgt no aukstuma un sasildīties patīkamajā dienvidu saulītē.

Tenerife ir slavena ar trešo lielāko vulkānu pasaulē – Teidi, savukārt Grankanārijā var sajusties kā Āfrikā, pateicoties tuksnesim, kas izveidojies vējam atnesot smiltis no Sahāras tuksneša. Brīnišķīga daba, šarmantas pilsētiņas, okeāns, gardi ēdieni un saule – Kanāriju salas ir viens no labākajiem galamērķiem jebkurā gadalaikā!

Dodoties izbraucienos, neaizmirsti paņemt līdzi Luminor Black karti!

Vairāk brīvības ar Luminor Black