09.06.2021.

Ūdens motocikli, kuteri, jahtas, motorlaivas, kā arī citi peldlīdzekļi noteikti ir neatņemama vasaras atpūtas daļa tiem, kurus aizrauj atpūta uz ūdens. Ir vairākas svarīgas lietas, kurām noteikti jāpievērš uzmanība, iegādājoties kādu no kuģošanas līdzekļiem. Kā izvēlēties? Kur reģistrēt? Uz šiem un vēl daudziem citiem aktuāliem jautājumiem mūsu eksperti ir sagatavojuši atbildes!

5 svarīgākie faktori, kuri jāņem vērā, iegādājoties ūdens transportlīdzekli

1. Iegādājies no uzticama pārdevēja

Izvēloties piemērotāko ūdens transportlīdzekli, ir svarīgi to iegādāties no uzticama pārdevēja. Pirms transportlīdzekļa iegādes ir svarīgi noskaidrot visas nepieciešamās detaļas. Ir vērts atcerēties mūžseno teicienu “skopais maksā divreiz”. Izvēloties lietotu ūdens transportlīdzekli, ir svarīgi pievērst uzmanību bojājumiem, kā arī īpašnieku skaitam, kas ir bijuši pirms tevis, jo tikai tādā veidā iespējams novērtēt transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Noteikti nevajadzētu paļauties tikai uz īpašnieka teikto, bet gan vērts nolīgt neatkarīgu ekspertu, kurš veiks ūdens transportlīdzekļa novērtējumu. Svarīgi noskaidrot, vai ūdens transportlīdzeklis ir reģistrēts, vai tas nav ieķīlāts, tam nav uzlikts liegums vai kāda cita veida apgrūtinājums. Tādā veidā varēsi sevi pasargāt no dažādām problēmām nākotnē. 

2. Ūdens transportlīdzekļa uzturēšana

Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties ūdens transportlīdzekli personīgām vajadzībām, tev jāpadomā par to, kur to novietosi ziemas periodā. Ja tev ir sava māja vai garāža, kurā iespējams novietot iegādāto transportlīdzekli, tad, protams, atkrīt izdevumi par tā uzturēšanu, taču, ja šādas iespējas nav, tad būs nepieciešams īrēt stāvvietu, kā arī maksāt par apsardzes izdevumiem. 

3. Vadītāja apliecības iegūšana

Ņem vērā, ka iegādājoties motorizēto atpūtas kuģi, kura garums nepārsniedz 12 metrus, ir jākārto CSDD teorētiskais eksāmens. Eksāmens notiek datorizēti un tajā ir 20 jautājumi. Eksāmens ir nokārtots gadījumā, ja netiek pieļautas vairāk kā 2 kļūdas. To iespējams nokārtot jebkurā CSDD filiālē visā Latvijā. 

4. Peldlīdzekļa apdrošināšana pēc tā iegādes

Iegādājoties motorlaivu, kuteri, katamarānu, ūdens motociklu vai kādu citu peldlīdzekli privātai izklaidei, noteikti ir vērts to apdrošināt, tādā veidā pasargājot sevi no lieliem, neparedzētiem izdevumiem. Ūdens transportlīdzekli iespējams apdrošināt pret dažādiem negadījumiem – dabas stihiju postījumiem, ugunsgrēku vai eksploziju, ūdens transportlīdzekļa zādzību, pret sadursmi ar ūdenī esošiem objektiem, bojājumiem, transportējot to pa sauszemi, kā arī daudz ko citu. 

Kuri kuģošanas līdzekļi jāreģistrē CSDD?

Iegādājoties peldlīdzekli, 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa iegādes vai ievešanas no ārvalsts, nepieciešams to reģistrēt CSDD. Zemāk uzskaitīti peldlīdzekļi, kurus nepieciešams reģistrēt CSDD:

  • Ūdens motocikli
  • Motorlaivas 
  • Kuteri
  • Airu laivas
  • Kuģošanas līdzekļa uzkarināmie motori

Peldlīdzekļu reģistrācija – svarīgākā informācija

Kuģošanas līdzekļa reģistrāciju ir iespējams veikt jebkurā no CSDD klientu apkalpošanas centriem, neatkarīgi no īpašnieka dzīvesvietas vai kuģošanas līdzekļa iepriekšējās reģistrācijas vietas. Reģistrējot kuģošanas līdzekli, tam tiks piešķirts valsts reģistrācijas numurs. Pēc reģistrācijas, īpašniekam ir iespēja izvēlēties saņemt kuģošanas līdzeklim izsniegtu valsts reģistrācijas numura uzlīmi vai trafaretu vai arī nodrošināt numura izvietošanu uz kuģošanas līdzekļa pašam. Reģistrācija un reģistrācijas apliecības saņemšana šajā gadījumā izmaksā 14,61 EUR, un, ja īpašnieks izvēlas saņemt kuģošanas līdzeklim piešķirto valsts reģistrācijas numura uzlīmi vai trafaretu, jārēķinās ar papildu 10,90 EUR maksājumu. 

Neatkarīgi no tā, kādu ūdens transportlīdzekli tu vēlies iegādāties, tas noteikti sniegs neaizmirstamas emocijas un piedzīvojumus! 

Kļūsti par klientu attālināti