Lai veicinātu uzņēmējdarbības izaugsmi, Luminor sadarbībā ar Eiropas Investīciju Banku (EIB) piedāvā izdevīgus līzinga nosacījumus maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). Tas atvieglos iespēju iegādāties lauksaimniecības, mežsaimniecības un celtniecības tehniku, komerctransportu, ražošanas iekārtas un uzņēmējdarbības veikšanai nepieciešamos transportlīdzekļus.

Maziem un vidējiem uzņēmumiem pieejamā līzinga summa ir sākot no 8 tūkstošiem eiro. Izdevīgāki nosacījumi pieejami gan finanšu, gan operatīvajam līzingam ar divu gadu minimālo līzinga termiņu. Līzinga procentu likmes tiks aprēķinātas individuāli, pielāgojoties konkrētā uzņēmuma situācijai un plānotajam aizņēmuma mērķim. Ar Eiropas Investīciju Bankas atbalstu Luminor klienti varēs saņemt procentu likmes samazinājumu 0,25 % apmērā.

Finansējumam var pieteikties dažādu nozaru Baltijas reģiona mazie un vidējie uzņēmumi, kuros nodarbināti mazāk par 3000 darbiniekiem. Uz EIB atbalstu nevar pretendēt uzņēmumi, kuri pārstāv tādas nozares, kuru darbības rezultātā tiek ierobežotas cilvēku individuālās tiesības un brīvība un kuras ir aizliegtas ar likumu. Netiek atbalstīta arī ieroču un munīcijas ražošana, azartspēles, ar tabaku saistītas darbības, spekulācijas ar īpašumiem, finanšu darījumi un patērētāju finansēšana.

“Uzsākot sadarbību ar Eiropas Investīciju Banku (EIB), mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam Latvijā un Baltijā esam gatavi sniegt izdevīgākus līzinga finansējuma nosacījumus. Pieprasījuma kritums tirgū ir ietekmējis autoparku izmēru, jaunas ražošanas tehnikas un komerctransporta nepieciešamību. Labvēlīgāki līzinga nosacījumi atvieglos iespēju uzņēmējiem iegādāties tik svarīgo tehnisko nodrošinājumu gan savas darbības attīstībai, gan nepārtrauktības nodrošināšanai. Tāpat jaunie līzinga nosacījumi palīdzēs ne tikai mazo un vidējo uzņēmumu izaugsmei, bet varētu pozitīvi ietekmēt arī līzinga tirgus atkopšanos, kas it īpaši svarīgi tagad, kad cerētā Lauku atbalsta dienesta finansējuma pieejamība lauksaimniekiem nobīdījusies no pavasara uz rudeni,” uzsver Raivo Bāle, Luminor Līzings vadītājs.

2020. gads līzinga tirgū Baltijā ir bijis izaicinošs, piedzīvojot kritumu, ko ietekmējusi uzņēmēju un iedzīvotāju piesardzība un spēja uzņemties papildu saistības pandēmijas apstākļos. Latvijā pērn veikto jaunu darījumu apjoms samazinājies par aptuveni 30 %, salīdzinot ar 2019. gadu. Luminor dati liecina, ka pērn vairāk nekā puse līzingā noformēto transportlīdzekļu bija pasažieru automašīnas un vieglais komerctransports, bet aptuveni 20 % – lauksaimniecības tehnika – traktori un kombaini. Vairumā gadījumu (82 %) klienti devuši priekšroku jaunu, nevis lietotu auto vai iekārtu iegādei.

Uzzini vairāk par EIB finansiālā atbalsta programmu līzingam vai piesakies konsultācijai šeit