Droša maksājumu karšu lietošana | Luminor

Viena no mums svarīgākām prioritātēm ir nodrošināt, lai tavas finanses, atrastos drošībā. Rīkojies apdomīgi un ievēro šādus principus:

Nekad nesūti kartes datus (kartes numuru, derīguma termiņu un kartes CVC kodu) vai PIN kodu pa e-pastu un nenosauc tos pa telefonu.

Neglabā PIN kodu un karti vienuviet, nepieraksti PIN kodu atklātā veidā, kā arī neizpaudi to nevienam. Banka nekad tev neprasīs nosaukt kartes PIN kodu.

Pārbaudi un saglabā informāciju par saviem veiktajiem darījumiem – pirkuma čekus, saņemtos apstiprinājumus par pirkumiem internetā vai citu informāciju.

Pirms veikt pirkumu internetā, ir svarīgi pievērst uzmanību tirgotāja uzticamībai:

Iepērkoties internetā, papildus darījuma drošībai iesakām izmantot tirgotājus, kuri nodrošina Verified by Visa (VbV) vai Mastercard SecureCode drošu pirkumu sistēmu, par ko liecina attiecīgi uzraksti un logo tirgotāja mājas lapā. Karšu lietotājiem šādās vietnēs papildus tiks lūgts autentificēties, izmantojot piešķirtos internetbankas identifikācijas rīkus.

Iesakām veikt pirkuma apmaksu ar karti. Tiešs pārskaitījums uz tirgotāja kontu negarantē naudas atgriešanu gadījumā, ja prece netiks saņemta vai tai tiks atklāts defekts.

Ja rodas sarežģījumi ar norēķinu veikšanu, lūdzam sazināties ar banku. Ir iespējams iesniegt bankai reklamāciju ar pretenzijas aprakstu, ja uzskati, ka:

Ja rodas aizdomas par krāpniecisku maksājumu veikšanu, kartes datu vai PIN koda nokļūšanu trešo personu rīcībā, nav zināma kartes atrašanās vieta vai esi pamanījis citas aizdomīgas darbības saistībā ar maksājumu veikšanai izmantojamo datu drošību, nekavējoties bloķē karti internetbankā vai pa diennakts tālruni 1880.

Ja bankai, uzraugot ar karti veiktos darījumus, radīsies aizdomas, ka tava karte ir tikusi pakļauta drošības riskam, karte var tikt bloķēta. Mēs sazināsimies ar tevi, zvanot uz mūsu rīcībā esošo kontakttālruni, lai informētu par radušos situāciju un turpmāk veicamajiem soļiem.