Viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem iesakām izmantot bezmaksas Nordea kodu lietotni, kas ļauj pieslēgties internetbankai un apstiprināt darbības neatkarīgi no tā, vai esi pieradis izmantot internetbanku datorā vai mobilajā tālrunī.

No 04.05.2020. ir pieejams Nordea Codes lietotnes atjauninājums (versija 1.8.0). Ja to lejupielādēsit, tad pēc tam, veidojot jaunu profilu, būs jāizvēlas Starptautiskais profils, jo vietējais profils - latviešu valodā - pēc atjaunināšanas vairs nebūs pieejams.

  • iOS lietotāji latviešu valodu var izvēlēties vēlāk lietotnes iestatījumos.
  • Android lietotāji versiju 1.8.0 var izmantot tikai angļu valodā un tādēļ neiesakām to lejupielādēt.

Jūsu esošajam profilam nekas nemainīsies, un Jūs joprojām varat to izmantot latviešu valodā. Detalizēta informācija pieejama šeit.

Pieteikšanās

  • Kodu lietotni lejupielādē attiecīgajā aplikāciju veikalā, savukārt Luminor internetbankā pasūti aktivizācijas kodu un pagaidu PIN kodu.
  • Pieteikties var Luminor internetbankas sadaļā Uzstādījumi, kodu lietotnes/kalkulatora pasūtīšana.
  • Ja plāno izmantot kodu lietotni vairākās viedierīcēs, katrai no tām pasūti atsevišķu aktivizācijas kodu.

Aktivizācija

Detalizēta informācija pieejama šeit.

Biežāk uzdotie jautājumi par Nordea kodu lietotni

Kā darbojas kodu lietotne?

Kodu lietotnei ir nepieciešams interneta savienojums, tāpēc, ja viedierīcei ir interneta savienojums, kodu lietotni var izmantot jebkurā vietā un laikā.

Kā rīkoties, ja manai viedierīcei nav interneta savienojuma?

Ja viedierīcei nav savienojuma ar internetu, kodu lietotne pārslēdzas bezsaistes režīmā, ļaujot veiksmīgi pabeigt iepriekš iesāktās darbības.

Vai kodu lietotne darbojas arī ar ārzemju numuru?

Kodu lietotne nav piesaistīta klienta tālruņa numuram.

Vai vienā un tajā pašā ierīcē kodu lietotni var izmantot vairāki lietotāji?

Jā. Vienu kodu lietotni var lietot vairāki cilvēki. Katram lietotājam vispirms kodu lietotnē ir jāizveido savs profils, internetbankā pieprasot savu aktivizācijas kodu, lai tādējādi lietotne izveidotu personīgo profilu. Profils tiek aizsargāts, izmantojot personīgo PIN kodu.

Jaunu lietotāju kodu lietotnei var pievienot sadaļā Lietotāja iestatījumi

Vai es varu izmantot kodu lietotni vairākās viedierīcēs?

Jā. Vispirms internetbankā ir jāpieprasa kodu lietotnes aktivizācijas kods. Pēc tam var izveidot jauna kodu lietotnes lietotāja profilu. Katram klientam var būt vienlaicīgi trīs kodu lietotnes lietotāja profili.

Kur un kā es varu instalēt Nordea kodu lietotni savā viedierīcē?

Kodu lietotni lejupielādē attiecīgajā aplikāciju veikalā, savukārt Luminor internetbankā pasūta aktivizācijas kodu un pagaidu PIN kodu.

Kāpēc kodu lietotne nedarbojas manā viedierīcē?

Pārliecinies, vai viedierīcē ir instalēta kāda no šīm operētājsistēmām:

  • iOS – sākot ar iOS 7 un jaunākas
  • iPad versijas – sākot ar iOS 7 un jaunākas
  • Android – sākot ar Android 2.3.3 un jaunākas

Drošības nolūkos kodu lietotne nedarbojas ierīcēs, kurām ir noņemti ierobežojumi vai ir iegūta galvenā pilnvara.

Kā tiek nodrošināta lietotnes drošība?

Lietotnes drošības pamatā ir četri faktori: personīgais PIN kods, viedierīce, lietotnes piekļuves kodi un drošs savienojums. Vienmēr pārliecinies, vai piekļuve viedierīcei ir aizsargāta ar PIN kodu vai bloķēšanas rakstu un vai darbības, ko gatavojies apstiprināt, esi uzsācis tu pats.

Vai kodu lietotne ir droša?

Kodu lietotne un tās lietošana ir droša, kamēr vien aizsargā savu viedierīci ar PIN kodu vai bloķēšanas rakstu un neatklāj savu personīgo PIN kodu.

Kā tiek aizsargāts kodu lietotnes savienojums?

Savienojums starp kodu lietotni un Luminor banku tiek šifrēts, izmantojot drošos SSL/TLS kriptogrāfijas protokolus.

Kā rīkoties, ja pazaudēju tālruni?

Ja nevari piekļūt savai internetbankai, lai bloķētu savu kodu lietotni, lūdzu, sazinies ar Luminor Kontaktu centru, tomēr ņem vērā, ka tev būs jāspēj pierādīt sava identitāte.

Ko darīt, ja esmu aizmirsis kodu lietotnes PIN kodu?

Ja esi aizmirsis savu kodu lietotnes PIN kodu, tev būs jāizdzēš savs esošais kodu lietotnes profils un internetbankā jāpieprasa jauns kodu lietotnes aktivizācijas kods, kas ļaus tev izveidot jaunu kodu lietotnes profilu savā viedierīcē.

Ko darīt, ja esmu nomainījis mobilo tālruni?

Ja nomaini savu tālruni un vēlies jaunajā viedierīcē lietot kodu lietotni, tad vispirms lejupielādē kodu lietotni attiecīgajā lietotnes veikalā un internetbankā pieprasi kodu lietotnes aktivizācijas kodu.

NB! Pirms kodu lietotnes deaktivizācijas savā vecajā ierīcē vispirms ieteicams pieprasīt jaunu aktivizācijas kodu internetbankā, ja vien tev nav pieejami citi autentificēšanās līdzekļi internetbankā.

Ko darīt, ja neesmu saņēmis kodu lietotnes aktivizācijas kodu īsziņas formātā?

Ja kādu iemeslu dēļ neesi saņēmis īsziņu ar kodu lietotnes aktivizācijas kodu, internetbankā atkārtoti pieprasi jaunu aktivizācijas kodu. Lai to izdarītu, pieslēdzies internetbankai un sadaļā Uzstādījumi, kodu lietotnes/kalkulatora pasūtīšana.

Kā rīkoties, ja esmu aizmirsis kodu lietotnes pagaidu PIN kodu?

Ja esi aizmirsis savu pagaidu PIN kodu kodu lietotnes aktivizācijai, tad internetbankā pieprasi jaunu pagaidu PIN kodu ar jaunu aktivizācijas kodu. Lai to izdarītu, pieslēdzies internetbankai un sadaļā Uzstādījumi, kodu lietones/kalkulatora pasūtīšana.